yeni-call-of-duty-oyunlarinin-game-passe-ne-vakit-gelecegi-aciklandi-WmyY3zCR.jpg

Yeni Call of Duty oyunlarının Game Pass’e ne vakit geleceği açıklandı!

Xbox Game Pass aboneleri için heyecan verici haberler ortaya çıktı. Xbox işvereni Phil Spencer yeni Call of Duty oyunlarının abonelik hizmetinde ne vakit yayınlanabileceğini açıkladı. Game File’a verdiği bir röportajda Spencer, Microsoft’un Activision Blizzard, ZeniMax (Bethesda ve iD Software dahil) ve Xbox Game Studios’un gelecekteki tüm oyunlarını çıkış gününden itibaren Game Pass’e dahil etme konusundaki tezli planlarını duyurdu.

Xbox işvereni Phil Spencer, yeni Call of Duty oyunlarının Game Pass’e birinci günden geleceğini duyurdu

“Amacımız ZeniMax, Activision Blizzard ve Xbox Game Studios oyun portföyünün tamamının birinci günden itibaren Game Pass’te yer alması” diyen Spencer, Game Pass kütüphanesinin kesimdeki en büyük oyun yayıncılarından kimilerinin merakla beklenen oyunlarını içerecek halde büyüyeceğinin sinyalini verdi.

Microsoft, Diablo 4’ün Game Pass’e dahil edileceğini duyurmuş olsa da, Spencer’ın açıklamaları Call of Duty’nin tüm geçmiş oyunlarını abonelik hizmetine entegre etmeye yönelik daha geniş vizyona sahip olduklarını gösteriyor.

Spencer, yeni Call of Duty oyunlarının Game Pass’e dahil edilmesini oyuncuları çekmek için stratejik bir atak olarak görürken, Sony ve Take-Two Interactive CEO’su Strauss Zelnick üzere başka dal önderleri, AAA oyunların abonelik hizmetlerinde birinci günden yayınlanması konusunda birebir fikirde değil. Bilhassa Zelnick, yayıncılar için potansiyel gelir kaybı ve modelin genel uygulanabilirliği konusundaki kaygılarını lisana getirdi.

Farklı bakış açılarına karşın Spencer, Game Pass’in geleceği konusunda optimistliğini koruyor ve mevcut Activision Blizzard oyunlarının hem PC hem de konsol platformlarında birebir anda hizmete sunulması için çalışmaların devam ettiğini belirtiyor.

Velhasıl, Körfez Savaşı devrinde geçeceği söylenen ve Treyarch tarafından geliştirilen yeni Call of Duty oyunu üzere gişe rekorları kıracak potansiyel oyunların birinci günden Game Pass’te yayınlanmasını bekliyoruz.

Yeni Call of Duty oyunlarının Game Pass’e birinci günden dahil edilmesi hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Niyetlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayın.

Comments are closed.