yeni-aksiyon-dugmesi-ve-dikey-kamera-iphone-16-iste-bu-turlu-olacak-vwkmXKTw.webp

Yeni Aksiyon düğmesi ve dikey kamera! iPhone 16 işte bu türlü olacak

Apple, iPhone 16 ile kimi kıymetli tasarım değişikliklerine gitmeyi planlıyor. iPhone 12’de görülen kamera kurulumuna emsal halde, dikey kameralar geri dönecek. Ayrıyeten SIM kart tepsisi yerine Aksiyon düğmesinin gelebileceği belirtildi.

iPhone 16 tasarımı, yeni üniteler ile ortaya çıktı

Yeni sızıntılar, iPhone 16 serisinin dizaynına ait yeni detayları ortaya koydu. Bir YouTube kanalı tarafından yayınlanan imgeler; iPhone 16, 16 Plus, 16 Pro ve 16 Pro Max modellerini temsil eden üniteleri gözler önüne serdi.

3D yazıcıyla üretilen üniteler, iPhone 16 serisine yönelik tasarım değişikliklerini ortaya koydu. En kıymetli değişiklik standart ve Plus varyantlarında olacak üzere duruyor. Buna nazaran en son iPhone 12 serisinde görülen dikey art kamera kurulumu iPhone 16 ile geri dönecek.

Sızıntılar ayrıyeten aygıtların yan tarafında yeni Aksiyon düğmesini de olacağını gösterdi. Şu anda iPhone 15 Pro modellerinde kullanılan bu düğme, kullanıcıların makul aksiyonları kişiselleştirmesine müsaade veriyor. iPhone 16 ailesiyle birlikte SIM kart tepsisi yerine Aksiyon düğmesi olabilir.

Bu kapsamda Apple’ın daha fazla bölgede eSIM’e geçeceği düşünülüyor. Ayrıyeten iPhone 16 Pro Max’ın mevcut modele nazaran daha uzun olacağı gözlemlendi.

Öte yandan çerçevelerin incelmesi demek telefonun yere düştüğünde köşeden aldığı darbeleri sönümleyecek alanların daha az olması manasına geliyor. Bu da aygıtın ekranının evvelki modellere nazaran daha çabuk kırılacağı manası da taşımakta.

Comments are closed.