ready-or-notin-gelistiricisinin-siber-akina-ugradigi-sav-edildi-4-tbtan-fazla-data-calindi-hkpReM72.jpg

Ready or Not’ın Geliştiricisinin Siber Akına Uğradığı Sav Edildi: 4 TB’tan Fazla Data Çalındı, Kaynak Kodları Ele Geçirildi!

Tam sürümü Aralık 2023’te yayımlanan Ready or Not, son vakitlerin en başarılı oyunlarından biriydi. Üst seviye gerçekçilik sunan ve arkadaşlarınızla da birlikte oynaya FPS tipindeki imal, VOID Interactive imzası taşıyordu.

Ancak bugün gelen bir sav, geliştirici şirketin büyük bir siber saldırıya maruz kaldığını ortaya koydu. Gelen bilgilere nazaran 2,1 milyon belge çalındı.

4 TB’tan fazla bilgi ele geçirildi, kaynak kodları sızdırıldı

Siber atak savı, Insider Gaming tarafından ortaya atıldı. Saldırgan kümenin ismi paylaşılmazken hücumun mart ayında gerçekleştiği bildirildi. VOID Interactive’den ise bahse ait rastgele bir açıklama gelmedi. Taarruzun nasıl gerçekleştiği ile ilgili de bir bilgi şimdi yok.

Saldırıda çalınan 2,1 milyon evrakın 4 TB’tan fazla veri içerdiği söyleniyor. Ayrıyeten Ready or Not’ın kaynak kodunun tamamına ve oyunun konsol sürümlerinin kodlarına da erişildiği belirtiliyor. Insider Gaming, oyunun PS4’te çalıştığını gösteren fotoğraflara ulaştığını tabir ederken Xbox One, Series X/S ve PS5 bilgilerini de gördüğünü söz etti. Yani VOID, hayli büyük bir hücumla karşı karşıya.

Oyuncuların şahsî bilgileri taarruzdan etkilenmedi

Oyuncuları rahatlatacak bir bilgi de var. Habere nazaran Ready or Not oyuncularının yahut VOID çalışanlarının ferdî bilgileri saldırıdan etkilenmemiş. Tüm bilgilerin oyunun kendisiyle alakalı olduğu söyleniyor.

Comments are closed.