spotifydan-sonra-amazon-musice-de-yapay-zek-yla-calma-listesi-olusturma-ozelligi-ekleniyor-hjefb4mO.jpg

Spotify’dan Sonra Amazon Music’e de Yapay Zekâyla Çalma Listesi Oluşturma Özelliği Ekleniyor

Son vakitlerde gündelik hayatımızda kullandığımız birçok farklı uygulamaya, yapay zekâ özellikleri gelmeye başlamıştı. Müzik uygulamaları da bunlardan biriydi. Örneğin Spotify, geçen hafta oynatma listesi oluşturabilen yapay zekâ özelliğini birkaç ülkede kullanıma sunmuştu.

Bugün ise bir diğer tanınan müzik uygulamasından bu türlü bir atak geldi. Amazon Music, Maestro ismini verdiği yapay zekâ özelliğini tanıttı. Maestro, Spotify’ınkine benzeri bir fonksiyona sahip.

Maestro, metin komutlarıyla çalma listeleri oluşturabiliyor

Amazon Music kullanıcıları, nasıl bir çalma listesi oluşturmak istediklerini metin komutları yoluyla Maestro’ya iletecek. Yapay zekâ da isteklere uygun halde listeler oluşturacak. Üstelik komutlarda emoji kullanmak da mümkün olacak. Örneğin üzgün hız emojisi koyulduğunda yapay zekâ modeli ne demek istendiğini anlayabilecek.

Amazon’un aktardığına nazaran kullanıcılar bu listeleri kütüphanelerine kaydedebilecek. Ayrıyeten öteki Amazon Music kullanıcılarıyla da paylaşabilecek.

Yalnızca Amazon Music uygulaması üzerinden kullanılabilen Maestro, şu an için beta olarak çıkış yaptı ve ABD’deki aşikâr sayıda kullanıcıda test ediliyor. Şirket, daha geliştirilme kademesinde olduğu için her seferinde yanlışsız sonuçlar oluşturamayabileceğini de ekliyor. Ne vakit geniş çapta çıkış yapacağı aşikâr değil.

Amazon Music maalesef Türkiye’de hâlâ yok

Maestro geniş çapta kullanıma sunulduğunda maalesef biz ulaşamayacağız. Zira Amazon’un müzik hizmeti şimdi ülkemize giriş yapmadı. Gelip gelmeyeceği konusunda da bir bilgi bulunmuyor.

Comments are closed.