xiaomi-performans-odakli-redmi-turbo-serisini-duyurdu-xv2VmAaa.jpg

Xiaomi, performans odaklı Redmi Turbo serisini duyurdu!

Xiaomi, birinci çıktığı yıllardan beri performans odaklı aygıtlar üreten bir firma olarak kullanıcıların gönlünü fethetti. Artık de firmanın alt markası Redmi, orta-seviye pazarın için yeni performans odaklı telefon serisini duyurdu. Redmi Turbo serisi, K ve Note serisi ortasında yer alırken, tanıtılacak aygıtlarda tam olarak performans sunmayı hedefleniyor. Duyurulan serinin birinci aygıtının ismi ve işlemcisi de muhakkak oldu. İşte Xiaomi Redmi Turbo 3 ve duyurulan özellikleri…

Xiaomi Redmi Turbo 3, Snapdragon 8s Gen 3 işlemciden gücünü alacak

Redmi başkanı Thomas Wang tarafından yapılan resmi duyurulara nazaran Xiaomi’nin alt markası, Turbo olarak isimlendirilen yeni bir telefon serisini piyasaya çıkarmak için gün sayıyor. Nisan ayı içerisinde yeni serinin duyurulacak birinci telefonu Redmi Turbo 3, 1x 3.0 GHz Cortex-X4 çekirdek, 2.8 GHz suratında dört adet Cortex-A720 çekirdek ve 3x 2.0 GHz Cortex-A520 çekirdek ile gelen Snapdragon 8s Gen 3 yonga setinden gücünü alıyor.

Geçtiğimiz sene Snapdragon 7+ Gen 2 işlemci ile tanıtılan Redmi Note 12 Turbo’nun halefi yani üst modeli olarak duyurulacak Redmi Turbo 3, Nisan ayının ortalarında muhtemelen piyasaya çıkmış olacak. Ayrıyeten markanın Genel Müdürü, Wang Teng Thomas, telefonun ekranını ve çerçevesini gösteren bir fotoğraf paylaşarak az da olsa merakları giderdi.

Orta-seviye Android marketini tekrardan şekillendirmek için tanıtılan Redmi Turbo serisi, amiral gemisi K serisi ve Note serisi ortasında yer alarak kullanıcılara en performanslı aygıtları sunmayı hedefliyor. “Küçük Kasırga” kod ismiyle duyurulan Turbo serisinin bir performans serisi olarak başka markalara kıyasla daha âlâ özelliklerle rakip olması bekleniyor.

Yapılan açıklamalara nazaran Xiaomi’nin duyurduğu yeni Redmi Turbo serisi, en uygun performans gösteren Android aygıtlar ortasında yer alarak kesimde yeni bir performans furyasına yol açacak üzere duruyor.

Peki ya siz Xiaomi Redmi Turbo serisi hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Redmi Turbo serisi istenen performansı karşılayabilecek mi? Fikirlerinizi yorumlarda belirtmeyi unutmayın.

Comments are closed.