instagram-reels-icin-yesyeni-bir-devir-basliyor-9QISQn7p.jpg

Instagram Reels için yesyeni bir devir başlıyor

Instagram, birbirinizle paylaştığınız görüntülere ve kişisel ilgi alanlarınıza nazaran size ve arkadaşınıza tıpkı Reels görüntülerini önerecek bir özellik üzerinde çalışıyor. Instagram, bu özelliği doğruladı ancak şimdi herkese açık testlerin başlamadığını bildirdi. Lakin testlerin sonuçlarına nazaran, bu özellik hiçbir vakit hayata geçmeyebilir de…

Platform, Blend ismini verdiği bu özelliğin nasıl çalışacağı hakkında daha fazla detay açıklamadı, fakat fikir, Instagram kullanıcılarından birinin beğendiği bir görüntüyü bulup başkasına DM atması yerine, Instagram kullanıcılarının ve en âlâ arkadaşlarından birinin birlikte yeni görüntüler keşfetmesini amaçlıyor üzere görünüyor.

Örneğin, evli bir çift, meskende Instagram’ı karıştırırken daha fazla sayıda birebir Reels görüntüsünü görecek. Bu da aynı videolardan/konulardan konuşmak için bir fırsat yaratacak üzere görünüyor. Öte yandan kullanıcıların birbirine ileti atmasını azaltacağı için Instagram bu özelliği yayınlamaktan vazgeçebilir.

TikTok’ta bu çeşit bir özellik bulunmuyor; münasebetiyle Blend, kısa görüntüleri birlikte izlemeyi seven şahıslar kelam konusu olduğunda Instagram’a avantaj sağlayabilir. Bunun bir avantaj mı yoksa dezavantaj mı olduğunu ise testlerin sonuçları belirleyecek.

Comments are closed.