googleda-yaprak-dokumu-bir-uygulama-daha-kapatildi-Srj8RTBF.jpg

Google’da yaprak dökümü! Bir uygulama daha kapatıldı

Google, eski uygulamalarını iptal etmeye devam ediyor. Şirketin yenilenme uğraşlarının sonuncusu ise Google Podcasts uygulamasını etkiledi. Teknoloji devinden gelen açıklamayla birlikte Podcasts büsbütün YouTube Music’e taşındı.

Google Podcasts gitti, YouTube Music geldi

Google, Podcasts uygulamasına verdiği dayanağı Mart ayında resmen sonlandırdı. Bu kapsamda kullanıcılara aboneliklerini ve dinleme geçmişlerini YouTube Music’e taşımaları için belli bir mühlet tanıyacağını söz etti.

Teknoloji devi, bu ay Podcasts uygulaması kullanıcılarına gönderdiği bildiride uygulamanın resmen kapatılacağı ihtarında bulundu. Buna nazaran podcast yayınlarının 2 Nisan’a kadar YouTube Music’e taşınacağını açıkladı. Bu tarihten sonra Podcasts uygulamasına erişmek mümkün olmayacak.

Google’ın 5 yıl evvel başlattığı Podcasts uygulaması dünya çapında Android aygıtlarda 500 milyondan fazla indirildi. Fakat şirket geçtiğimiz Eylül ayında, ses uygulamalarını YouTube Music’te birleştirmeye karar verdi. Bu kapsamda Podcasts’in de evreli olarak kaldıracağını duyurdu.

YouTube Music ise kısa mühlet evvel podcast RSS yükleme ve sırf podcast oynatma dayanağı kazandı. Bu da Google’ın Podcasts uygulamasını kullanımdan kaldırmasının ve kullanıcıları YouTube’a kaydırmasının önünü açtı.

Podcast hizmetinin büsbütün YouTube’a taşınması, Google’ın bu bölümde daha büyük bir oyuncu olmasına yardımcı olabilir. Kullanıcıların Podcast aboneliklerini ve dinleme geçmişlerini dışa aktarmak için Temmuz’a kadar müddeti olacak.

Peki siz bu mevzu hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz. Görüşleriniz bizim için çok bedelli.

Comments are closed.