discord-cok-yakinda-reklam-gostermeye-baslayacak-eFBvuQfa.jpg

Discord, Çok Yakında Reklam Göstermeye Başlayacak

Özellikle de oyunseveler tarafından tercih edilen anlık iletileşme platformu Discord, radikal bir karar aldı. Wall Street Journal’da yayımlanan bir habere nazaran platform, önümüzdeki günler prestijiyle uygulama içi reklamlar göstermeye başlayacak. Yıllardır reklamsız olarak kullanılan uygulamanın reklam göstermeye başlayacak olması, kullanıcıları rahatsız edecek üzere görünüyor.

Konuya aşina kaynakların savına nazaran kullanıcılar, reklamları kapatma seçeneğine sahip olacaklar. Lakin bunun tüm kullanıcılar için mi açık olacağı yoksa yalnızca Nitro üzere fiyatlı abonelerin mi faydalanabileceği bilinmiyor. Bu ortada; Discord algoritmasının kullanıcı davranışlarını tespit edeceği, reklamların daha çok oyun odaklı kullanıcılar için gösterileceği bildiriliyor.

Discord neden bu türlü bir karar aldı?

İlk defa 2015 yılında piyasaya sürülen Discord’un neredeyse 10. yılında reklam göstermeye başlamasının altında yatan neden, kârlılığı artırma baskısı. Şirket, bugüne kadar Nitro üzere pek çok sistemle kullanıcılardan gelir elde etmeye çalıştı lakin bir türlü istediği noktaya gelemedi. Hâl böyle olunca yönetim kurulu, devayı reklam göstermekte bulmuş üzere görünüyor.

Discord’a eklenecek reklamların kullanıcı tecrübesini nasıl etkileyeceği şimdilik bilinmiyor. Reklamların nerede gösterileceği üzere konular da bilinmezliğini koruyor. Lakin Discord idaresinin bununla ilgili bir açıklama yapmasını bekliyoruz. O açıklama geldiğinde sizi yeniden bilgilendireceğiz.

Comments are closed.