google-chate-whatsapp-kanallar-gibisi-bir-ozellik-geliyor-h77asHfc.jpg

Google Chat’e, WhatsApp Kanallar Gibisi Bir Özellik Geliyor

ABD merkezli teknoloji devi Google’ın, “Google Chat” hizmeti için yeni bir özellik üzerinde çalıştığı ortaya çıktı. Uygulamanın kodlarında yapılan incelemeler, Google Chat’e “Duyurular” isimli bir özellik geleceğini gözler önüne seriyor.

Google Chat’in Duyurular özelliği, WhatsApp’ın Kanallar özelliğine benzer bir yapıya sahip olacak üzere görünüyor. Kullanıcılar, bu kısım üzerinden topluluklarla paylaşımlar yapabilecekler. Şimdi geliştirme basamağındaki özelliğin ne vakit kullanılabilir olacağı ise şimdilik bilinmiyor.

Google Chat’in yeni özelliği bu türlü görünecek

Google Chat’in yeni özelliği, bir yahut birkaç kullanıcının paylaşım yapabileceği bir yapıda olacak. Lakin burada değerli bir bilinmez var. Kullanıcıların buradan paylaşılan bildirilere nasıl cevap vereceği şimdilik muhakkak değil. Beklentimiz, WhatsApp’ın Kanallar özelliği ile çok benzeri bir tecrübe sunulacak olması. Özellik yayımlandığında, bu sorunun yanıtını net bir biçimde almış olacağız.

Google Chat için geliştirilmekte olan Duyurular özelliği ile ilgili aktarabileceklerimiz şimdilik bu kadar. Bilhassa ilgili yeni bir gelişme yaşanması hâlinde sizleri tekrar bilgilendireceğiz.

Comments are closed.