sony-ps5-pro-oyunlari-icin-ozel-bir-etiket-kullanmayi-planliyor-X68pWAh7.jpg

Sony, PS5 Pro oyunları için özel bir etiket kullanmayı planlıyor

InsiderGaming tarafından görüldüğü sav edilen evraklara nazaran Sony, oyunculara hangi oyunların beklenen PS5 Pro konsolunun yeni yeteneklerinden yararlandığını göstermek için yeni bir “PS5 Pro Enhanced” etiketi kullanmaya başlayacak. Haber kaynağı, bir oyunun bu etiketi alabilmesi için 4K yükseltme için PSSR, sabit 60 fps kare suratı ve eklenmiş yahut geliştirilmiş ışın izleme içeren bir PS5 Pro grafik modu sunması gerektiğini söylüyor ve bunun, birebir vakitte hem sabit hem de değişken yenileme suratına sahip oyunlar için daha yüksek çözünürlüğe işaret edeceği bildiriliyor.

Site, şirket içerisinde “Trinity Enhanced” olarak isimlendirilen etiketin, son PlayStation kuşağındaki “PS4 Pro Enhanced” etiketine benzeyeceğini söylüyor. Daha evvel kullanılan bu etiket oyunculara, bir oyuna o zamanki yeni sisteme özel grafiksel yükseltmeler verildiğinde bilgi vermesine karşın iyileştirmelerin tam olarak ne olduğu söylemiyordu.

Söylentilere nazaran PS5 Pro 2024’ün sonunda piyasaya sürülecek. Yeni konsol modelinin, klasik PS5 ile karşılaştırıldığında, 4 kata kadar daha fazla ışın izleme performansı, özgün konsolun CPU’sunun yüzde 10 daha yüksek saat suratına sahip bir versiyonu, yüzde 28 daha süratli bellek ve yüzde 45’e kadar sürece performansı artışı sunması bekleniyor.

Comments are closed.