xiaomi-14-ultra-resmiyet-kazandi-iste-ozellikleri-ve-renk-secenekleri-bW4isXkJ.jpg

Xiaomi 14 Ultra resmiyet kazandı! İşte özellikleri ve renk seçenekleri

Xiaomi’nin elbet son vakitlerde en çok konuşulan modeli 14 Ultra oldu. Çok yakında Çin ve global pazar için tanıtılacak olan Xiaomi 14 Ultra, artık renk seçenekleri ve özellikleri ile karşımızda. İşte 14 Ultra’nın ortaya çıkan tüm ayrıntıları.

Xiaomi 14 Ultra çok yakında tanıtılacak!

Şimdiye kadar sızıntılarla karşımıza çıkan 14 Ultra bugün X’te resmi lansman imgeler ile karşımıza çıktı. 22 Şubat’ta Çin’de tanıtılacak olan 14 Ultra, akabinde 25 Şubat’ta MWC 2024 kapsamında öbür tüm ülkeler için görücüye çıkacak. Şimdilik aygıtın hangi ülkelerde satılacağı belirli olmasa da, aygıtın siyah ve beyaz renk seçenekleri ile satılacağı bildirildi.

Şirket CEO’su Lei Jun bugün X’te yaptığı paylaşımla Xiaomi 14 Ultra’nın dizaynını ve renk seçeneklerini açıkladı. Siyah ve beyaz olmak üzere iki sade renkte satışa çıkacak olan 14 Ultra, LEICA imzalı dairesel kamera kümesini art tarafında barıntıracak. Son derece büyük olan bu panel art kasanın tamamını kaplarken, kalan yerlerin deri ile kaplandığı da gözden kaçmıyor. Şimdilik resmi olarak duyurulmasa da aygıtın titanyum kapak ile de satışa sunulacağı bilgisi mevcut.

6,74 inç büyüklüğünde bir ekranla gelmesi beklenilen 14 Ultra, bu AMOLED ekranda 3200 x 1440 piksel çözünürlük sunacak. 120Hz tazeleme suratına sahip olan bu panel, HDR10+ dayanağına de sahip olacak. Gücünü Snapdragon 8 Gen 3 yonga setinden alacak olan 14 Ultra, 16 GB’a kadar LPDDR5X RAM bellekler ile donatılacak.

50 Megapiksel ana ve 50 Megapiksel ultra geniş açılı kamerayı dairesel kamera kümesi içerisinde taşıyan Xiaomi 14 Ultra, 3,2X ve 5X yakınlaştırmalı iki adet 50 Megapiksel kamerayı da bu alanda saklıyor. 1 TB’a kadar UFS 4.0 depolama ünitelerini kasa içerisine yerleştiren Çinli şirket, aygıt için 90W kablolu, 50W kablosuz süratli şarj dayanağı sunacak. Tabi 5300 mAh‘lik bir batarya da kasa içerisinde yer alacak.

Comments are closed.