apple-vision-pro-2nin-cikisina-en-az-18-ay-daha-oldugu-sav-edildi-I4mOdQFK.jpg

Apple Vision Pro 2’nin Çıkışına En Az 18 Ay Daha Olduğu Sav Edildi

Apple’ın karma gerçeklik başlığı Vision Pro, yakın vakitte tüketicilere ulaştı ve kısa müddette göz önüne çıkmayı başaran bir performans sergiledi. Her ne kadar başlığın 3500 dolar gibi gözleri yuvalarından fırlatan bir fiyat etiketi olsa da, talep epey fazla olmuştu.

Öte yandan pek çok kullanıcı, yaşadıkları baş dönmesi, beğenilen kanlanma üzere sıkıntılar nedeniyle başlığı iade etmek için Apple’a başvurmuştu. “Bu daha tam olmamış herhalde. Yenisi gelince eskisi gözden düşer, yenisi de aslında yakında gelir.” diyenlerin daha uzun mühlet beklemesi gerektiğini gösteren bir tez ortaya atıldı. 

Yeni kuşak Vision Pro, en az 18 ay daha çıkmayacak

Verdiği isabetli duyumlar ve tüyolarla göze çarpan gazeteci Mark Gurman, Vision Pro’nun halefini görmek için teknoloji dünyası adına uzun sayılabilecek bir mühlet beklememiz gerekebileceğini açıkladı. İkinci kuşak Vision Pro’nun çıkışına en az 18 ay olduğunu söyleyen Gurman, en azından bu tıp eserlerde sık gördüğümüz üzere, ikinci jenerasyon aygıtların çıkışından evvel 4-5 yıl üzere bir mühlet beklemeden yenileneceğini de işaret etmiş oldu.

İlk jenerasyon aygıtların yükünden, gözleri yormasından ve baş dönmesine neden olmasından da dem vuran Gurman, iadelerin olağan olduğunu söyledi. Tekrar de aygıtı alan şahısların ya yeni bir teknolojiyi erkenden test etmek isteyenlerden ya da koyu Apple fanatiklerinden oluştuğunu söyleyen gazeteci, iade sayılarının çok da yüksek olmayacağını söz etti. Bakalım bu pazardaki süratli büyüme, Apple’ın takvimini değiştirmesine neden olacak mı?

Comments are closed.