iphone-16nin-uretim-kaliplari-ortaya-cikti-tasarimi-kesinlesiyor-Rrzz5BTt.jpg

iPhone 16’nın Üretim Kalıpları Ortaya Çıktı: Tasarımı Kesinleşiyor!

ABD merkezli teknoloji devi Apple’ın Eylül 2024’te tanıtmasını beklediğimiz iPhone 16 serisi, bu yıl bir değişim yaşayacak gibi görünüyor. Pek çok kaynaktan gelen argümana nazaran standart modeller, iPhone 16 serisinde üst üste yerleştirilmiş ikili kamera kurulumuna mesken sahipliği yapacak. 

Şimdiyse bunu doğrular nitelikte bir gelişme yaşandı. iPhone 16 serisi ile ilgili haberlerimizde sık sık ismini andığımız Majin Bu, bu kere iPhone 16 üretim kalıplarına ilişkin görselleri paylaştı. Bu görseller, iPhone 16’nın gerçekten de üst üste yerleştirilmiş art kameraya sahip olabileceğini gözler önüne seriyor.

Karşınızda iPhone 16 üretim kalıpları

Bu ortada; iPhone 16 üretim kalıplarının üst üste yerleştirilmiş kamera çıkıntılarına sahip olması, telefonların en son dizaynlarının bu türlü olacağı manasına gelmiyor. Apple, bu kalıbı şimdilik test maksadıyla kullanıyor olabilir. Test sonuçlarında istenen sonuca ulaşılmazsa bu kalıplar da değişecektir. Bunun netleşmesi içinse bir müddet daha beklemek gerekecek.

Kalıptan çıkan bir iPhone 16 şöyle görünüyor:

iPhone 16’nın kamera modülü de sızdırıldı:

Majin Bu, birkaç gün evvel de iPhone 16 kamera modülüne ait görüntüler paylaştı. Bu imgede de üst üste yerleştirilmiş 2 kamera sensörünü görüyoruz. Yani iPhone 16’nın dikey kamera kurulumuyla geleceğini gösteren bir öteki kanıtımız olarak kayıtlara geçmiş durumda. 

Tabii şu an için kesin konuşmak mümkün değil. Apple’ın fikirlerinde değişiklikler yaşanabilir. Bu yüzden, bunları şimdilik sav olarak kabul etmek değerli. İlerleyen devirlerde, bu mevzuyla ilgili daha fazla bilgiye ulaşmayı umuyoruz.

Comments are closed.