xbox-playstationa-karsi-26-yillik-kozunu-kaybetti-YwnhiXhM.jpg

Xbox, PlayStation’a karşı 26 yıllık kozunu kaybetti!

Microsoft’un Xbox kısmında değerli bir ayrılık yaşandı. Xbox Kurumsal Lider Yardımcısı Kareem Choudhry, 26 yıllık misyon mühletinin akabinde şirketten ayrıldığını bildirdi. Çeşitli kaynaklara nazaran Nisan ayı, Choudhry’nin Microsoft’taki son devri oldu.

Microsoft Xbox Lider Yardımcısı misyondan ayrıldı

Kareem Choudhry, Microsoft’ta çalıştığı müddet boyunca Xbox konsolları için geriye dönük uyumluluğun uygulanması ve Xbox Cloud Gaming’in geliştirilmesi üzere kıymetli projelere imza attı. Ayrılmadan evvel, yapay zeka oyunlarına odaklanan ve yeni kurulan Xbox Emerging Tech grubuna (XEmTech) liderlik ediyordu.

Choudhry’nin ayrılışının nedenleri ve gelecek planları şimdi bilinmeyen. Fakat kaynaklar, Microsoft ile karşılık görüşerek ayrıldığını belirtiyor. Choudhry’nin ayrılması sonucunda ise Xbox Emerging Tech’in Microsoft’un genel donanım kısmına dahil edileceği aktarıldı.

Bu haber, Microsoft’un oyun dalında yaşadığı süratli değişimlerin ortasında yaşandı. Bu haftanın başında şirket, Xbox sahiplerinin takviye taleplerine yardımcı olmak üzere animasyonlu bir yapay zeka sohbet botu üzerinde çalıştığını açıkladı.

Buna ek olarak, Xbox ve Windows’ta oyun tecrübesini geliştirmek için yeni bir Xbox Tecrübeleri ve Platformları grubu kuruldu.

Geçtiğimiz birkaç ay ise Activision Blizzard dahil olmak üzere Xbox Game Studios’a bağlı firmalardan 2 bine yakın kişi kovuldu. Microsoft, oyun kesimi planları açısından kıymetli gelişmeler yaşamaya devam edecek üzere duruyor.

Peki siz bu mevzu hakkında neler düşünüyorsunuz? Sizce Xbox kâfi özellikler sunuyor mu? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Comments are closed.