xbox-oyunlarin-korunmasi-icin-yeni-bir-takim-kurdu-UuEcG3VW.jpg

Xbox, Oyunların Korunması İçin Yeni Bir Takım Kurdu

 
Microsoft’un oyun kısmı Xbox yeni bir atılım ile birlikte farklı oluşumlara gitmeye devam ediyor. Xbox başkanı Sarah Bond, oyunların korunmasına ve eski oyunların gelecekteki donanımlarda çalışmasına yönelik işler yapması için yeni bir takım kurduğunu duyurdu.
 
Xbox’ın yeni konsolu da yolda 
 
 
 
Windows Central tarafından paylaşılan ve Bond’un Microsoft için yayınladığı yeni bir gönderiye nazaran oluşturulan bu küme mevcut Xbox oyun kütüphanesinin gelecek kuşaklarda korunmasını amaçlıyor. Bond ayrıyeten şunları açıklıyor:
 
“Xbox ve oyun dalı için kıymetli olacak yeni bir grup kurduk. Bu grup oyunları koruyacak ve oyuncularımıza geriye dönük uyumluluk sunma konusundaki güçlü geçmişimiz üzerine yeni temeller inşa edecek. Bu sayede gelecek jenerasyon oyuncular en âlâ Xbox oyun kütüphanesine erişebilecek.”
 

Öte yandan gelecek donanım planları hakkında çeşitli yorumlar yapıldı. Yapılan yorumlarla bir arada yeni kuşak bir konsolun daha ön plana çıkabileceğini aktarabiliyoruz. Son olarak Eylül ayında sızdırılan dokümanlara nazaran tekrar tasarlanmış, büsbütün dijital ve kod ismi ‘Brooklin’ olan Xbox Series X konsolunun piyasaya sürülmesi planlanıyor.

Comments are closed.