samsung-galaxy-s24-ultra-ekraninin-parlamayi-nasil-onledigini-acikladi-video-VxNC9K3C.jpg

Samsung, Galaxy S24 Ultra Ekranının Parlamayı Nasıl Önlediğini Açıkladı [Video]

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, Galaxy S24 ailesi ile dikkat çeken bir işe imza attı. Şirket, Galaxy S24 Ultra modelinde Corning Gorilla Armor olarak isimlendirdiği yeni jenerasyon bir ekran teknolojisiyle karşımıza çıktı. Bu ekran, parlamaya karşı ultra dirençli bir yapıya sahipti ve bu da tüketicileri, önemli manada memnun etti.

Samsung artık, Corning Gorilla Armor teknolojisini nasıl geliştirdiğini anlattı. Şirketin “Şimdiye kadar üretilmiş en çizilmeye sağlam, optik açıdan gelişmiş Gorilla Glass” yeni ekran teknolojisine ait yapılan açıklamada, bu üst seviye kaliteye ulaşılmasının sebebi olarak, cama uygulanan nano ölçekli katmanlama süreci gösterildi. 

Samsung’a nazaran ekran parlaması yüzde 75’e kadar azaltıldı!

Samsung Galaxy S24 Ultra’nın ekranındaki Corning Gorilla Armor teknolojisinde, nanometre boyutlu birtakım katmanların özel bir çalışma mantığı bulunuyor. Katmanlar, dışarıdaki ışığı içeriye alarak, cam katmanın içine dağıtıyor. Bu da yansımanın engellenmesini sağlıyor. İşte tüm bu süreç, Galaxy S24 Ultra’nın ekran parlamasını önemli manada düşürmüş oldu. Samsung’a nazaran ekran parlama oranı, yüzde 75 seviyesinde azaltılmış oldu.

Samsung’un “türünün tek örneği” olarak nitelendirdiği ekran teknolojisi, kırılmaya karşı da eşi gibisi görülmemiş derecede güçlü. Samsung’a göre Corning Gorilla Armor cam, olağan camlara nazaran 3 kata kadar güçlü. Son olarak; bu teknolojinin yakında öteki akıllı telefon üreticiler tarafından da kullanılabileceğini söyleyelim. Ekran parlama sorunu, çok yakında tarih olacak üzere görünüyor.

Samsung’un Galaxy S24 Ultra ekranı için paylaştığı görüntü:

Comments are closed.