x-telefon-ekrani-acar-uzere-uygulamaya-girmenizi-saglayan-gecis-anahtarlarini-tum-iphonelara-getirdi-nasil-l2N78CvF.jpg

X, Telefon Ekranı Açar Üzere Uygulamaya Girmenizi Sağlayan “Geçiş Anahtarları”nı Tüm iPhone’lara Getirdi (Nasıl Kullanılır?)

Elon Musk başa geçtiğinden beri çok fazla değişikliğe uğrayan X, yeni özellikleri kullanıma sunmaya devam ediyor. Güvenlik konusunda öne çıkan “geçiş anahtarları” ile uygulamaya giriş yapma da bunlardan biriydi. Özellik, bir müddettir yalnızca ABD’deki kullanıcılar tarafından kullanılabiliyordu.

Bugün ise özelliğin kapsamının genişletildiğini duyurdu. Artık tüm dünyadaki iPhone kullanıcıları, X’e girerken şifre yerine geçiş anahtarlarını kullanabilecek. Pekala nedir bu geçiş anahtarları? Nasıl kullanılır? Gelin hepsine bakalım.

Geçiş anahtarları nedir?

Her geçen gün daha yaygın hâle gelen geçiş anahtarları, klâsik şifre usullerine kıyasla hem daha kolay kullanıma sahipler hem de daha güvenliler. Basitçe anlatacak olursak giriş yapmak için biyometrik bilgilerinizi kullanmanızı sağlıyor. Bunlar ortasında FaceID üzere yüz tanıma sistemleri, parmak izi okuyucular yahut geçiş kodları var. Yani uygulamalara yahut sitelere telefonunuzu açar üzere giriş yapmanıza imkan tanıyorlar. Bu özellik 2022’de iOS’e entegre edilmişti.

X’in iPhone uygulamasında geçiş anahtarları nasıl kullanılır?

  • Adım #1:  X uygulamasını açın.
  • Adım #2: “Ayarlar ve Destek” kısmından “Ayarlar ve Gizlilik” kısmına girin.
  • Adım #3: Açılan sayfadan “Güvenlik ve Hesap Erişimi” kısmına basın.
  • Adım #4: “Güvenlik” kısmına girin.
  • Adın #5: Açılan sayfadan “Geçiş Anahtarı” kısmını faal edin. Şifrenizi girdikten sonra özelliği kullanmaya başlayabilirsiniz.

Comments are closed.