wwe-2k24-en-yeni-gures-tecrubesini-sunmayi-hedefliyor-r2cGCjlM.jpg

WWE 2K24 En Yeni Güreş Tecrübesini Sunmayı Hedefliyor

 
Amerikan Güreşi temasıyla birlikte karşımıza çıkmaya hazırlanan WWE 2K24 yakın vakitte bizlere sunulmak isteniyor ve geçtiğimiz günlerde birtakım yeni haberlerin ortaya çıktığını aktarabiliyoruz. Ünlü rapçi Post Malone’un bu seriye katılacağını ve hem müzikleriyle hem de oynanabilir bir karakter olarak oyunda yer bulacağını bildiriyoruz. Geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan bu haberle birlikte elbette hem müzisyenin hayranlarının hem de serinin hayranlarını bu oyuna akın edeceğini kestirim ediyoruz.
 
Oyun, bildiğiniz üzere Amerikan Güreşi temasıyla bir arada bizlere sunuluyor ve burada ring içerisinde öteki profesyonel güreşçilerle birlikte kendimizi kanıtlamaya çalışıyoruz. Daha evvel birçok sürümüyle birlikte karşımıza çıkan bu imal artık ise en son 2024 sürümüyle bir arada bizlere sunulmak isteniyor ve burada hem yeni teknolojiler hem de yeni grafikler ve animasyonların olacağını söyleyebiliyoruz. Yeni karakterlerin ve güreşçilerin de yer alacağı bu üretimde elbette eski ve ikonik karakterlerin bulunacağını ve birebir vakitte farklı komboları gerçekleştirebileceğimize de aktarabiliyoruz. Bildiğiniz üzere burada farklı formlarda kombolar gerçekleştirebiliyoruz. Bu kombolarla bir arada rakip güreşçileri saha dışına itebiliyor, saha dışında da bu mücadelelerinizi sürdürebiliyor ve isminizi burada altın harflerle yazdırmak için elinizden geleni yapmaya koyuluyorsunuz.
 
Güreş temasıyla bir arada bizlere sunulmak istenen üretimin elbette şu anda ön siparişlerin açık olduğundan bahsedelim. $60’lık standart sürümü fiyatıyla bir arada karşımıza çıkan bu üretimi şu anda ön sipariş verebilir ve direkt beklemeye koyulabilirsiniz. Ön siparişle birlikte elbette kimi özelleştirmelere ve kişiselleştirmelere sahip olabilir ve tıpkı vakitte hem ikonik kapüşon hem de maske ile birlikte de farklı karakterleri özelleştirebilirsiniz. Bunun dışında oyunda bildiğiniz üzere birçok profesyonel güreşçi yer alıyor. Bu güreşçiler ortasında Cody Rhodes “The American Nightmare”, John Cena, Rhea Ripley ve Roman Reigns üzere isimler bulunuyor. Bunları alabileceğiniz ve öbür güreşçilere karşı kapışabileceğiniz üretimde elbette farklı hareketler sergilemek ve onları estetik bir biçimde nakavt etmek için farklı ataklar gerçekleştirebiliriz.
 
 
 
Bu üslup oyunlarda her bir oyuncu farklı bir tecrübe elde edebilir ve bu tecrübesini de kendinize nazaran özelleştirip kişiselleştirebiliyorsunuz. Gerçekten bu oyunda yer aldığınız müddet boyunca farklı hareketler sergileyebiliyor, rakip güreşçilerin üzerine direkt gidebilir, kendi hareketlerinizi ortaya koyabilir ve şayet strateji ve planlamalarınız başkaysa elbette bunları da direkt oyuna dahil edebiliyorsunuz. Bu formda farklı durumlara karşı da temkinli olabiliyorsunuz.
İkonik karakterlerin yer aldığı ve bu karakterleri kullanabileceğimiz üretimde ilerleyen süreçte daha fazla oynanabilir karakterin oyuna dahil edileceğini kestirim ediyoruz. Gerçekten üstte da bahsettiğimiz üzere ünlü rapçinin ilerleyen süreçte, yani oyunun çıkışından sonra belirli bir vakit diliminde ek paket olarak oyuna dahil olacağına ve tıpkı vakitte bundan sonrasında ise yeni karakterlerin de gelmesinin epeyce mümkün olduğunu aktarabiliyoruz.
 
Bunun dışında tekrar ünlü rapçinin müziklerinin de oyunda olacağına ve oyunun art planını süsleyeceğini doğrulayabiliyoruz. Uzun yıllar boyunca karşımıza çıkan bir seri olarak bulunan ve efsanevi takıma bünyesinde barındıran bu üretim sürükleyici bir anlatımla bir arada de karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Hakikaten, yer aldığınız mühlet boyunca adeta canlı maç anlatır üzere maçlar bize sunuluyor ve bununla bir arada her yaptığımız atak oyundaki spikerin ağzında dolaşıyor. Hasebiyle oyunda yaptığımız ataklarla bir arada hem bir yandan spikerin ve alandaki izleyenlerin seslerinin yükseldiğini işitebiliyor, hem de bu biçimde kendimizi daha fazla gaza getirebiliyoruz. Ek paketlerin yer alabileceği ve daha fazla içeriğin bize sunulacağı üretimde sürükleyici bir anlatımla birlikte oyunu deneyimleyebiliyor ve böylelikle oyuna daha süratli bir halde adapte olabiliyoruz.
Öncelikle oyun içerisinde elbette alıştırma modu bulunuyor. Bu alıştırma modu ile birlikte oyunun nasıl bir yapıya sahip olduğunu öğrenebiliyor ve bununla bir arada de bir karakter üzerinde usta olmaya çalışıyoruz. Elbette burada karakterler ortası farklı özellikler bulunuyor. Lakin bunlar sınıfsal farklılıklar değil, büsbütün bedenin yapısıyla ve hareketleriyle ilişkili olarak karşımıza çıkıyor. Münasebetiyle oyunda küçük bir karakteri seçerseniz, elbette onunla daha süratli ve daha çevik hareket edebilir, daha büyük ve iri karakteri seçerseniz, onunla birlikte küçük karaktere nazaran daha yavaş ve hantal bir biçimde hareket edebilirsiniz. Lakin daha güçlü bir halde de oyundaki yerinize alabilirsiniz. Münasebetiyle oyunda bu stil bedene bağlı olarak ve kapasiteye bağlı olarak değişkenlik gösteren karakterler bulunuyor ve bu ikonik karakterleri de dilediğiniz üzere seçebilir ve oynayabilirsiniz.
 
 
 
Aynı vakitte oyunda hem tek oyunculu hem de arkadaşlarınızla birlikte oynayabileceğiniz eşli mod bulunuyor. Bu modlarla bir arada de oyunda arkadaşınızla birlikte kapışabilir ve kendi güreşçinizin ne kadar usta olduğunu öbür arkadaşlarınıza gösterebilirsiniz.
 
Hem meslek modunun hem de eşli oyun modunun yer aldığı üretimde elbette meslek modu ile birlikte kendi karakterinizi ve mesleğinizi oluşturabilir ve basamakları üst tırmanmaya çalışıyorsunuz. Meslek modu ile bir arada birçok karşılaşmaya atılabiliyor, şampiyonalara katılabiliyor, etraf ögelerini kendi lehinize kullanmaya çalışıyor ve daha fazla isminizi duyurmak için elinizden geleni yapmaya koyuyorsunuz. Meslek basamaklarını tırmanmak elbette şiddetli bir yolun başlangıcını temsil ediyor zira oyun içerisinde hakikaten de zorlanabileceğiniz ve meslek basamaklarında sekteye uğrayabileceğiniz bir zorluk düzeyi bulunuyor. Bu zorluk düzeyi birinci etapta kolay, daha sonra ise sendeyse güçlü bir yapıyı bünyesinde barındırıyor ve oyunda ne kadar çok usta olursanız, o kadar çok güçlü rakiplerle bir arada de müsabakada suralamanız yüksek olabiliyor.
 
Her karşılaşma burada farklı formlarda karşımıza çıkıyor ve her arenanın içerisinde de yapılabilecekler farklılık gösterebiliyor. Örneğin arenanın kenarında bir merdiven bulunuyorsa, bu merdivene dilediğiniz biçimde kullanabiliyor ve rakibinize bu merdivenle birlikte nakavt etmeye çalışıyorsunuz. Öbür taraftan bir sandalye bulunuyorsa, bu sandalyeyi de merdivene nazaran daha farklı formda kullanabiliyor ve bu sandalye ile bir arada ne kadar çok efektif atılımlar yaparsanız, o kadar çok rakibi alt edebiliyorsunuz. Bu stil farklı formlarda arenalarda etraf ögeleri bulunuyor ve bu etraf ögelerini da kullanmak hayli kıymet arz ediyor, diyebiliriz.
 
 
Bunun dışında oyunda meslek modunun haricinde üstte bahsettiğimiz üzere eşli mod bulunuyor. Bu eşli mod ile birlikte arkadaşlarınızı yanınıza davet edebiliyor, isterseniz 2v2 isterseniz de birebir kapışmalar gerçekleştirebiliyorsunuz ve böylelikle dilediğiniz formda eğlenebiliyorsunuz. Elbette bu usul oyunlar arkadaşlarla bir arada oynanması daha eğlenceli bir tecrübesi bünyesinde barındırıyor ve biz de bu şekil oyunları elbette arkadaşlarla birlikte oynamanızı tavsiye ediyoruz, zira bununla birlikte daha eğlenceli bir tecrübenin kilidini açabilir ve böylelikle arkadaşlarınızla birlikte yan yanayken eğlenebilir yahut uzaktayken de sesli sohbet aracılığıyla oyundaki yerinize alabilirsiniz.
 
Bunun dışında kendi başınıza meslek yapmak istiyorsanız, elbette dilediğiniz formda tek oyunculu mod içerisinde bu tecrübenizi özelleştirebilir ve kişiselleştirebilir, tıpkı vakitte meslek modu dahilinde hem yeni bir öykü hem de özelleştirebileceğiniz ve kişiselleştirebileceğiniz de donanımların ve kostümlerin sahibi olabilirsiniz. Dikkat cazibeli ögeleri bünyesinde barındıran ve farklı karakterlerle bir arada yer alabileceğimiz üretimde birebir vakitte bu karakterleri özelleştirip kişiselleştirebiliyoruz, hoş bir formda yer aldığımız imalinde farklı kombolar gerçekleştirebiliyor, rakiplerin üzerine yumruklar atabiliyor, rakiplerin üzerine arenanın kenarındaki lastikleri kullanabilir ve üzerlerine uçabiliyoruz. Bunun dışında tekmelerimizi savurabiliyor ve ringin üstüne çıkarak rakiplerimizin üstüne zıplayabiliyoruz. Bu üslup oyunda farklı hallerde estetik vuruşlar ve şovlar yapabilir ve bununla bir arada de seyircileri coşturabiliyorsunuz. Zati oyunda canlı bir anlatım olduğundan ötürü, seyircilerin her hamlenize coşacağından emin olabilirsiniz ve bu halde atılımlarınızı gerçekleştirebilirsiniz.
 
 
 
Efsanevi takım ile birlikte yer alabileceğimiz üretimde üstte bahsettiğimiz üzere ikonik karakterler bulunuyor ve bu karakterleri kullanarak da öbür oyunculara karşı gelmeye hazırlanıyoruz. Yeni maç cinslerinin yer aldığı üretimde farklı biçimlerde konuklarımızı coşturabiliyor ve tıpkı vakitte tabut, eldiven ve ambulans maçlarına kadar farklı hallerde oyun cinslerine geçiş yapabiliyoruz. Bunlarla bir arada elbette anlayabildiğiniz üzere tabut maçlarında ortada bir tabutun olduğu ve tıpkı vakitte bunu istediğimiz halde kullanabileceğimiz bir yapı yer alıyor. Bununla bir arada de yer aldığımız üretimde istediğimiz formda arenayı kendi lehimize kullanmaya çalışıyor ve bu halde oyunda rakiplerimize alt etmeye başlıyoruz. Yapabileceklerimizin epey farklı olabileceği üretimde kendi yeteneğimizi açığa çıkarabileceğimiz ve kendimizi yükseltebileceğimiz meslek modunda erkek yahut bayan kategorilerden ilerleyebiliyor ve istediğimiz halde iki farklı kategoride de yıldız olmaya çalışıyoruz.
Orijinal kıssaya yer verilen bu kısım içerisinde elbette kendi yükselişimizi burada altın harflerle yazdırmaya çalışıyoruz ve birebir vakitte deneyimleyebileceğimiz hayli fazla maçlara çıkış yapabiliyoruz. Kendimizi ispatlayabileceğimiz bu üretimde en büyük şampiyon olmak için elimizden geleni yapmaya çalışıyor ve kümemizi oluşturabileceğimizi üretimde da farklı gaye çeşitlerine geçiş yapabiliyoruz. Birebir vakitte burada superstarları ve efsaneleri bir ortaya getirebileceğimiz ve kartları ele geçirebileceğimiz bir küme sistemi bulunuyor. Baskın kümesi oluşturabileceğimiz bu üretimde çevrimiçi çok oyunculu moda geçiş yapabiliyor ve bu mod dahilinde de dereceli ve süratli maçlarda kapışabiliyoruz.
 
Aynı formda bu sistem dahilinde de dönem sezon ilerleyen bir mekaniğin olduğundan bahsedebiliyoruz ve bu dönem içerisinde de liderlik tablolarının bulunduğunu aktarabiliyoruz, buna dereceli rekabetçi mod diyebiliriz.
 
 
Saf yeteneğimizi ortaya koyabileceğimiz ve karakterlerimize en uygun halde yönetebileceğimiz üretimde büyük kararlar verecek ve böylelikle rakiplerimizi ortadan kaldırarak nakavt etmeye çalışabileceğiz. Geliştirici grubun belirttiğine nazaran oyunda özel hareketler, ultra gerçekçi grafikler ve yıldızlarla dolu bir takım bulunacak. Bu takım ile birlikte de oyunda fevkalâde geçişler yapabilecek, çevrimiçi modlara giriş yapabilecek ve dereceli süratli modlarla bir arada oyunda kapışabileceğiz. Bu modlarla bir arada hem kendimizi geliştirebilecek hem de meslek modu ile bir arada kendi gidişatımıza karar verebileceğiz.
 
Oyunda birebir vakitte farklı ikonik karakterleri denetim edebilecek hem klavye fareyle hem de denetimci ile bir arada oyunu deneyimleyebileceğimiz farklı komboları yapabileceğimiz, rakiplere farklı atılımlar gerçekleştirebileceğimiz üretimden etraf ögelerini da kullanmak epeyce değer arz ediyor. Bununla bir arada oyunda ilerleyebildiğimiz esnada çeşitli bonus mükafatları sahibi olabiliyor, tıpkı vakitte kostümlerin kilidini açabilir ve yeni yeteneklerle bir arada de oyundaki yerimizi almaya hazırlanıyoruz. Bu usul oyunlar sahiden de güreş severlere hitap ediyor, diyebiliriz.
 
 
Eğlenceli oyun modları ile bir arada yer alabileceğimiz üretim 8 Mart tarihinde biz oyun severlerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Bu üslup oyunlardan hoşlanıyorsanız, oyuna bir göz atabilir ve bir talih verebilirsiniz. Üstte bahsettiğimiz üzere oyunun ön siparişleri şu anda açık durumda ve dilerseniz ön siparişleri artık verebilirsiniz. Şayet ön sipariş vermek istemiyorsanız lakin oyunu beklemek istiyorsanız, Steam platformu üzerinden istek listenize eklemenizde yarar var.

Comments are closed.