appleda-neler-oluyor-katlanabilir-iphone-icin-sasirtan-gelisme-2DRRLDiS.jpeg

Apple’da neler oluyor? Katlanabilir iPhone için şaşırtan gelişme!

Samsung, Huawei ve Xiaomi üzere markaların uzunluk gösterdiği katlanabilir telefon pazarına girmesi beklenen üreticilerden birisi de Apple. Maalesef bu hususta bugüne dek şirketten rastgele bir açıklama gelmedi ve bu da kullanıcıların akıllarında soru işaretlerine neden oluyor. Pekala Apple hakikaten katlanabilir iPhone için çalışıyor mu? Çalışıyorsa katlanabilir iPhone ne vakit tanıtılabilir?

Apple Vision Pro takımı katlanabilir iPhone çalışmalarına katıldı

Son devirde ortaya çıkan raporların ortak noktası Apple’ın katlanabilir telefon işine girmeye hazırlandığı tarafında. Kesimde sızıntılarıyla ön plana çıkan Alpha Biz tarafından paylaşılan son bilgi ise bu söylentilere bir yenisini daha ekliyor.

Apple’ın son vakitlerde en çok konuşulan eseri Vision Pro‘nun geliştirme takımı katlanabilir iPhone çalışmalarına dayanak vermeye başladı. Hatta markanın Vision Pro’ya en az 1.5 yıl bir ekleme yapmayı planlamaması nedeniyle bu türlü bir karar aldığı söyleniyor.

Burada Vision Pro ekibinin ekran teknolojilerinde bir oldukça yetenekli olduğu ve bunun şirket içerisindeki katlanabilir iPhone ile ilgili ekran dayanıklılığı kaygılarını de ortadan kaldıracak stratejik bir atak olduğu söz ediliyor.

Eğer söylentiler doğruysa Apple’ın bu alanda iki cins eser piyasaya sürmek istediği söyleniyor. Birincisi Galaxy Z Flip 5 üzere içe hakikat katlanabilen bir iPhone, ikincisi ise Galaxy Z Fold 5 üzere açıldığında tablet olabilen bir katlanabilir iPad.

Burada değerli bir ayrıntının daha olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü kimi dal kaynaklara nazaran Apple, sağlamlık kaygılarından ötürü Galaxy Z Flip 5 konseptini rafa kaldırarak Galaxy Z Fold 5 gibisi bir eser ile yoluna devam edebilir. Bu durumda açıldığında iPad, katlandığında ise iPhone olabilen bir eser karşımıza çıkabilir.

Görüldüğü üzere ne kadar bilgi ortaya çıkarsa çıksın markanın katlanabilir telefon çalışmalarında hala bir baş karışıklığı kelam konusu. Bununla birlikte Apple’ın bu mevzuda tam hazır olmadan bir adım atmayacağını düşünürsek geçmiş raporları da göz önüne alarak en erken 2026 yılında bir katlanabilir iPhone göreceğimizi söyleyebiliriz.

Siz bu husus hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.

Comments are closed.