windows-11-ile-bilgisayari-tekrar-baslatan-guncellemeler-tarih-oluyor-5g7WbjXc.png

Windows 11 ile bilgisayarı tekrar başlatan güncellemeler tarih oluyor

Windows 10 ve 11’in yeni güncellemeleri yüklemek için sık sık yine başlatma gerektirmesinden nefret edenlerdenseniz, yakında sıkıntınıza derman geliyor. Microsoft bu tekrar başlatma sorununu çözmek için Windows Server’daki Hot Patching özelliğini Windows 11’in tüketici sürümlerine uygulayacak. Böylelikle, Windows 11 çalışırken, art planda güncelleme yapılacak ve tekrar başlatma da gerekmeyecek.

Windows Hot Patching’e aşina olmayanlar için özetleyelim, bu “çalışan süreçlere, yine başlatmaya gerek kalmadan yama yapılmasına” imkan tanıyan özel bir araç. Diğer bir deyişle, işletim sistemini tekrar başlatmadan muhakkak güncellemeleri yükleyebilirsiniz. Bu Windows Server için yeni bir kavram değil ve artık Microsoft bu özelliği olağan kullanıcılar için Dev Channel’da test ediyor.

Microsoft’un maksadı kullanıcıların iş akışlarını kesintiye uğratmadan ve yine başlatma istemeden aylık güvenlik güncelleştirmelerini yüklemelerine müsaade vermek. Fakat yeniden de birtakım temel güncellemelerin problemsiz çalışabilmesi için kullanıcılar birkaç ayda bir tekrar başlatma istemiyle karşılaşacaklar. Doğal ki bu makul bir frekans olarak görülebilir.

Yeni özellik kısa müddet sonra tüm Windows 11 kullanıcılarına ulaşacak üzere görünüyor.

Comments are closed.