whatsappa-gelecek-yeni-ozelligi-cok-begeneceksiniz-9QPjKnUH.jpg

WhatsApp’a gelecek yeni özelliği çok beğeneceksiniz!

Halihazırda iOS, Mac masaüstü ve WhatsApp Web‘de mevcut olan özellik sonunda Android’e de geliyor. Artık WhatsApp eski iletileri bulmak için sohbetlere gömülmeden iletileri tarihine nazaran kolaylıkla arayabileceksiniz.

Android’de WhatsApp eski iletileri bulmak için tarihe gidebileceksiniz

Mark Zuckerberg, bu yeni özelliği kendi WhatsApp kanalında duyurdu. Hatta eski bir Karaoke sohbetini ararken çekilmiş bir görüntüsünü paylaştı.

Belirli bir tarihte bir sohbet aramak için ilgili kişi yahut küme sohbetine dokunun. Akabinde kişi yahut küme isminin çabucak altında bulunan arama düğmesine basın. WhatsApp sürümüne nazaran sağ üst köşedeki üç nokta menüsüne dokunmanız ve Arama seçeneğini seçmeniz de gerekebilir.

Takvimi gördüğünüzde dokunun ve istediğiniz tam tarihi seçin. Artık o günün bildirilerine direkt olarak bu teknikle birlikte ulaşabilirsiniz. Lakin bu özellik, bir tarihte bir sohbet bulmaya hudutlu. Yani, bir tarih aralığında arama yapmayı düşünüyorsanız mümkün değil.

Daha evvel, WhatsApp araması büsbütün anahtar sözlerle ilgiliydi. Bir söz yazınca o anahtar söze sahip tüm bildirileri teker teker aramak durumunda kalıyordunuz. Yeni özellik sayesinde kullanıcılar artık aradıklarını bulmak için elinden geleni gerisine koymadan kaydırmak zorunda değiller. Yalnızca muhakkak bir bildirinin yahut medya evrakının tarihini hatırlayın, gerisi kolay.

Siz ne düşünüyorsunuz sonunda Android’e de gelen bu WhatsApp eski iletileri kolaylaştıran özellik hakkında? Niyetlerinizi aşağıdaki yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayın.

Comments are closed.