realme-12-5g-iphone-15te-gordugumuze-benzeri-dinamik-butonla-geliyor-qvb3IfkB.jpg

Realme 12 5G, iPhone 15’te Gördüğümüze Benzeri “Dinamik Butonla” Geliyor

Çinli teknoloji şirketi Realme, fiyat/performans oranı yüksek olan aygıtlarıyla daima dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. Amiral gemisi özelliklerini daha ulaşılabilir fiyatlarda kullanıcılara sunan şirket, aksesuar tarafında da hem kendi eserlerini geliştiriyor hem de paydaşlıklar yaparak farklı üslupta ürünleri piyasaya sürüyor.

Bunu yaparken bölümün gerisinde kalmamak için önde gelen özellikleri de bünyesine katmaya uğraş gösteriyor. Örneğin Apple’ın dinamik adası, Realme’de mini kapsül ismiyle karşılık bulmuştu. Şimdiyse Apple’dan aşina olduğumuz bir özellik daha Realme tarafında kendini gösteriyor.

Tanıtımın öncesinde ‘dinamik buton’ paylaşıldı.

iPhone 15 ve 15 Pro modellerindeki aksiyon düğmesine bildiğiniz üzere farklı aksiyonlar atanabiliyor. Bu butonun fonksiyonu de pek farklı değil. Görselde gösterilenlere baktığımız vakit bu butona 7 aksiyon atanabildiğini görüyoruz. Bunlar ortasında deklanşör, el feneri, sessiz mod, uçak modu, rahatız etme modu, ve muhtemelen idman modu var. Kalan 1 adedinin ne olduğu belgisiz.

Realme’nin 12 5G modelinde sunacağı bu özellik, android tarafında öteki üreticilerin de bu özelliği kucaklamasına ön ayak olabilir.

Söz konusu telefonun MediaTek Dimensity 6100+ işlemci ve 8 GB RAM’le geleceği söyleniyor. Onun haricinde 5.000 mAh kapasiteli batarya ve 108 megapiksel ana kamera da telefonun heyecan veren özelliklerinden. 6 Mart tarihindeki tanıtımla birlikte hem dinamik buton hem de Realme 12 5G hakkında daha ayrıntılı bilgi edinme fırsatımız olacak.

Comments are closed.