whatsapp-yakin-aralikta-belge-paylasimi-icin-yeni-bir-ozellik-uzerinde-calisiyor-1A4L2l17.jpg

WhatsApp, Yakın Aralıkta Belge Paylaşımı İçin Yeni Bir Özellik Üzerinde Çalışıyor

WhatsApp’ın Android 2.24.2.20 güncellemesi ile birlikte toplumsal medya platformuna gelecek yeni özellik ortaya çıktı. Buna nazaran WhatsApp, yakın arada bulunan kullanıcıların kendi ortalarında belge alıp göndermelerini kolaylaştıracak bir yenilik üzerinde çalışıyor. Hâlâ geliştirme etabında bulunan bu özellik beta kullanıcılarının karşısına çıkmayacak. 

WhatsApp şu anda, belgeleri yakındaki bireylerle paylaşmak için gerekli müsaadeleri listelediği bir kısım geliştiriyor. Böylelikle makul belgeleri yakınlardaki aygıtlara WhatsApp ile aktarmak mümkün olacak. Geçmişteki kızılötesi ya da günümüzdeki Bluetooth gibi kullanılması beklenen bilhassa birlikte kullanıcılar, istedikleri aygıtlara kolay kolay bilgi transferi yapabilecekler. Bunun için iki kullanıcının da tıpkı anda onay vermesi gerekecek. Ayrıyeten datalar uçtan uca şifrelenecek.

Daha kolay data aktarılabilecek

Bu özelliğin iki yeni avantajı dikkat çekiyor. Bunlardan birincisi, bilhassa büyük boyutlu evrakları paylaşırken süreci daha kolay hâle getirecek. Ayrıyeten dataların aktarılmasında da sistemlerin yüklerini hafifletecektir. Ayrıyeten yakın uzaklıklarda büyük belgelerin bu formda aktarılması da internete olan bağımlılığı azaltacak ve daha süratli data paylaşımı sağlayacak. Bilhassa internetin zayıf ya da istikrarsız olduğu durumlarda, acil durumlarda vb. yakın uzaklık bilgi paylaşımı çok işe yarayacak. 

Bu özelliğin ne vakit kullanılabilir olacağı konusunda kesin bir bilgi bulunmuyor. Kullanıcı talepleri de bu hususta belirleyici olacak. Bakalım WhatsApp bu özelliği ne vakit kullanıma açacak. 

Comments are closed.