pixel-9-serisi-icin-bulutsuz-yapay-zeka-geliyor-c2KEdpAx.jpg

Pixel 9 serisi için bulutsuz yapay zeka geliyor!

Yapay zeka özellikleri yavaş yavaş akıllı telefonlarda yerini almaya başladı. Samsung S24 serisi ile başlayan bu yeni trend, Pixel 9 serisi ile telefonlara entegre olacağa benziyor. Ortaya çıkan yeni bir sızıntıda bu manada Pixel 9 serisi ile gelecek yapay zeka özellikleri ortaya çıktı.

Pixel 9 serisi yapay zeka özellikleri kodlarda ortaya çıktı

Google, Pixel 9 serisi ve Android 15 ile muhakkak yapay zeka özelliklerini Android’e entegre etmenin peşinde. Bu manada Pixel 8 serisi ve Samsung S24 üzere aygıtlarda birtakım bulut tabanlı yapay zeka özellikleri karşımıza çıkmaya başladı.

Ortaya çıkan yeni bir sızıntıya nazaran ise Pixel 9 serisinde bulut tabanlı değil aygıt üzerinde çalışan yapay zeka uygulamaları ile karşımıza çıkacak. X üzerinde paylaşım yapan bir Android uzmanı, Google’ın AI Core kodlarında değerli ayrıntılar keşfetti. Ai Core uygulaması şu an için Pixel 8 Pro’da yer alıyor ve yapay zeka uygulamalarını ve özelliklerini art planda güncelliyor. Tekrar AI Core uygulaması dışında Google Bildiriler uygulaması beta kodlarında da değerli ayrıntılar ortaya çıktı.

Kodlarda yer alan bilgilere nazaran, yeni Pixel serisi yapay zeka özelliklerini entegre sunacak. Bildiğiniz üzere şu anda yapay zeka uygulamaları bulut üzerinden çalışıyor. Fakat hem PC tarafında da hem de akıllı telefon tarafında aygıt içi yapay zeka kullanımı muhtemelen 2025 yılında karşımıza çıkacak.

Kodlarda yer alan bilgilerde metinden görsel oluşturma, metin özetleme, Ocr yani optik karakter tanıma üzere yapay zeka özellikleri yeni Pixel serisiyle karşımıza çıkacak. Tekrar Google İletiler beta kodlarında da bildiriler uygulaması üzerinde yapay zeka ile sohbet özelliği de karşımıza çıkacak. Bu kodları paylaşan X kullanıcısı ise bu hizmetlerin hepsinin Pixel 9 üzerinden sunulacağını tez ediyor.

Google’ın aygıt içi yapay zeka özellikleri için nasıl bir donanım kullanacağı ise merak konusu. Tekrar tüm bu ortaya çıkan ayrıntılara karşın aygıt içi yapay zeka özellikleri muhtemelen bulut üzerinden de takviye alacak. Pekala siz akıllı telefonlar için yapay zeka özelliklerinin ortaya çıkmasını nasıl buluyorsunuz? Sizce Pixel 9 modelleri aygıt içi yapay zeka özellikleri ile gelecek mi? Yorumlarınızı bekliyoruz.

Comments are closed.