turkiyede-en-cok-satan-konsol-markalari-muhakkak-oldu-iste-birinci-yLDlmH8q.jpg

Türkiye’de en çok satan konsol markaları muhakkak oldu! İşte birinci…

1972 yılında piyasaya sürülen Magnavox Odyssey ile oyun konsolu tarihi başlamış oldu. Bu modelin çıkmasından bu yana daima gelişen teknoloji sayesinde daha yenilikçi ve çok daha gelişmiş konsollar ortaya çıktı.

Günümüzde oyun konsolu denince birinci akla gelen üreticiler ise Sony, Microsoft ve Nintendo oluyor. Bu bağlamda önemli bir rekabetin kelam konusu olduğunu söyleyebiliriz. Pekala Türkiye’de en çok satan konsol üreticileri hangileri? İşte sıralama…

Türkiye’de en çok satan konsol üreticileri

Son yıllarda Türkiye’de yaşanan yüksek enflasyon ve döviz kurlarının daima artış göstermesi, oyuncuların konsol tercihlerini de etkiliyor. Bu durum da varsayım edebileceğiniz üzere üreticilerin pazar hisselerine direkt etkiliyor.

Teknoloji ile ilgili bilgiler yayımlayan Statcounter, Mart 2024 itibariyle Türkiye’de en çok satan konsol markalarını paylaştı. Buna nazaran PlayStation‘ın üreticisi olan Sony, yüzde 59.99 pazar hissesi ile dorukta yer aldı. Xbox‘ın sahibi olan Microsoft ise pazarın yüzde 39.94‘lük dilimini elinde tutarak ikinci sırada. Kalan yüzde 0.07‘lık kısmın ise Nintendo‘ya ilişkin olduğunu görüyoruz.

Türkiye’de en çok satan konsol üreticileri şu formda sıralandı;

Sıra Marka Pazar Payı
1 Sony (PlayStation) Yüzde 59.99
2 Microsoft (Xbox) Yüzde 39.94
3 Nintendo Yüzde 0.07

Üreticiler, atacağı adımlar ile bu tabloyu değiştirebilir. Pekala siz bu bahis hakkında neler düşünüyorsunuz? Hangi oyun konsolunu kullanıyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Comments are closed.