whatsapp-kullanicilarini-mecnuna-donduren-degisiklik-geri-alindi-beWmP5xc.jpg

WhatsApp kullanıcılarını mecnuna döndüren değişiklik geri alındı!

Dünyanın dört bir yanından milyonlarca kullanıcısı ile en tanınan anlık iletileşme uygulaması olan WhatsApp, daima olarak kıymetli yenilikler ile karşımıza çıkmaya devam ediyor. Lakin bu yenilikler bazen kullanıcılar tarafından pek güzel karşılanmıyor. Son olarak bunun bir örneği daha yaşandı. O denli ki WhatsApp uygulamasında “Yazıyor” ve “Çevrimiçi” sözlerinin baş harfi büyük olduğu için kullanıcılar reaksiyon gösterdi. Ardından bu yenilik geri alındı. İşte ayrıntılar…

WhatsApp’ta durum belirteçlerinin baş harfi tekrardan küçük hale getirildi!

WhatsApp, son vakitlerde kullanıcı arayüzünü güzelleştirmek için değerli adımlar atıyor. Bilhassa Android platformunda büyük değişiklikler yapılması bekleniyor. Şirketin planı doğrultusunda geçtiğimiz günlerde bir güncelleme daha yayınlandı.

Söz konusu güncelleme ile sohbetlerde karşıdaki kişinin durumunu gösteren “Yazıyor” ve “Çevrimiçi” belirteçlerinin baş harfi büyük hale getirilmişti. Bu aslında pek de büyük bir değişiklik olmamasına karşın kısa mühlet içinde pek çok kullanıcı tarafından fark edildi.

Akabinde kullanıcılar, belirteçlerin baş harfinin büyük hale gelmesinin gözü yorduğunu söyleyerek eski haline geri getirilmesini istedi. Bugün ise şirket, artan reaksiyonlar üzerine bir güncelleme daha yayınladı ve değişiklik geri çekildi.

Aslına bakacak olursak “Yazıyor” ve “Çevrimiçi” üzere belirteçlerin baş harfi Telegram ve Signal gibi rakip uygulamalarda da küçük. Bu kullanıcı tecrübesi açısından kıymetli bir ayrıntı olarak görülüyor. Bu doğrultuda WhatsApp‘ın geri adım atması kullanıcıları sevindirdi.

Peki siz bu mevzu hakkında neler düşünüyorsunuz? WhatsApp‘ın yaptığı değişiklik sizin de dikkatinizi çekti mi? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Comments are closed.