samsung-gaming-hubin-denetimci-gereksinimini-ortadan-kaldiracak-uygulama-yayimladi-telefonunuzu-oyun-kumandasina-donusturuyor-2zD6cgUr.jpg

Samsung, Gaming Hub’ın Denetimci Gereksinimini Ortadan Kaldıracak Uygulama Yayımladı: Telefonunuzu Oyun Kumandasına Dönüştürüyor!

Samsung, bundan yaklaşık iki yıl evvel “Gaming Hub” ismi verilen oyun platformunu duyurmuştu. Gaming Hub, bulut teknolojileri sayesinde televizyonları âdeta bir konsola çeviriyordu. Xbox Game Pass’ten NVIDIA GeForce NOW’a kadar birçok hizmet de sistemde kullanılabiliyordu.

Normalde Gaming Hub’ı kullanmak için denetimci bağlamak gerekiyordu. Lakin şirket, orijinal bir uygulamayla bu gereksinimi ortadan kaldırdı.

Virtual Gamepad, telefonları kontrolcüye çeviriyor

Samsung’un yeni uygulamasının ismi “Virtual Gamepad”. Aslında birkaç hafta evvel yayımlanmış lakin resmî bir duyuru yapılmadığından ötürü pek fark edilmemiş. Uygulamanın maksadı ise sanal bir denetimci misyonu görmek.

Yani kullanıcılar, artık oyun oynamak için illa fizikî bir denetimci bağlamak zorunda değil. Virtual Gamepad, tıpkı benzeri sanal kontrolcülerde gördüğümüz üzere telefonunuzu bir oyun kumandasına çeviriyor.

Oyunlarda kullandığınız tuşlara da sahip. Xbox denetimcilerini andırdığını söyleyebiliriz. Doğal ki bir denetimci kadar yeterli tecrübe sunmayacaktır lakin masraf yapmak istemeyenlerin işine yarayacağını söyleyebiliriz. Birebir vakitte oyunlar dışında TV’nin arayüzünü de denetim etmek de mümkün.

Comments are closed.