whatsapp-arayuzu-degisiyor-sohbetler-resmen-ayrildi-ZfZKX1rA.jpg

WhatsApp arayüzü değişiyor! Sohbetler resmen ayrıldı

WhatsApp, kullanıcıların uygulamada gezinmelerine ve konuşmaları kolay kolay bulmalarına yardımcı olmak için Sohbet Filtreleri isimli yeni bir özellik sundu. Bu bilhassa birlikte okunmamış bildiriler filtre yardımıyla ayrılabilecek. Bu da bildirileri gözden kaçırmanızın önüne geçecek.

WhatsApp Sohbet Filtreleri nasıl kullanılır?

WhatsApp kullanıcıları uzun vakittir kişisel sohbet ve küme iletileriyle uğraşıyor. Bunun sonucunda ise geçmiş iletiler ortasında muhakkak bir konuşmayı bulmak zorlaşabiliyor. Fakat yeni bilhassa birlikte uygulamada iletileri ayırmak mümkün olacak.

Yeni Sohbet Filtreleri özelliği, kullanıcıların konuşmalarını üç kategoride sıralamasına imkan tanıyacak. Tüm Sohbetler, Okunmamış Sohbetler ve Gruplar halinde ayrılacak. Tüm Sohbetler arayüzü kişisel ve kümelerden gelen tüm bildirileri gösterecek.

Okunmamış Sohbetler filtresi ise sırf okunmamış yahut okunmamış olarak işaretlenmiş sohbetleri içeren konuşmalara yer verecek. Bu da kullanıcıların yanıtlanması gereken iletileri bulmasına yardımcı olacak. Kümeler filtresi ise yalnızca topluluk ve küme konuşmalarını listeleyecek.

Filtreler, farklı konuşma cinslerini kategorize ederek WhatsApp bildirilerindeki nizamı artırmayı amaçlıyor. Kullanıcılar ayrıyeten makul sohbet tiplerini ayırabilecek ve istediği vakit kolaylıkla karşılık verebilecek.

Sohbet Filtrelerinin bu hafta WhatsApp kullanıcılarına kademeli olarak dağıtılmaya başlandığı açıklandı. Özellik, önümüzdeki haftalarda tüm iOS ve Android kullanıcıları için sohbetler ekranının üst kısmından yer alacak.

Peki siz bu husus hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce WhatsApp Sohbet Filtreleri muvaffakiyet yakalayabilecek mi? Siz WhatsApp özelliklerini yakından takip ediyor musunuz? Karşılıklarınızı aşağıdaki yorumlar kısmından bizimle basitçe paylaşabilirsiniz.

Comments are closed.