take-twonun-yakinda-yeni-mafia-oyununu-duyurucagi-bildirildi-gYVlrPGt.jpg

Take-Two’nun Yakında Yeni Mafia Oyununu Duyurucağı Bildirildi!

 
Mafia serisi oyuncuların gönlüne taht kurmuş bir halde piyasadaki yerini muhafazaya hazırlanıyor. Her ne kadar birinci iki oyun büyük oranda sevilse de üçüncü oyun beklentiyi ne yazık ki karşılayamıyor. Lakin artık ortaya çıkan yeni söylentilerle bir arada serinin yeni oyununun yakında duyurulacağını aktarabiliyoruz.
 
Söylentiler Kurakasis isimli kullanıcıdan geliyor
 
 
 
Twitter üzerinde yer alan Kurakasis isimli kullanıcı, Take-Two’nun yakın vakitte yeni bir Mafia oyunu duyurusuna hazırlandığını sav ediyor. Kurakasis daha evvel oyunların ticari markalarını keşfederek yeni projeler hakkında evvelce bilgiler edinmiş bir isim. Daha evvel “Metro Awakening”, “Indiana Jones and The Great Circle” ve “Marvel’s 1943: Rise of Hydra” üzere oyunların isimlerini resmi duyurudan evvel ortaya çıkarmıştı.
 
Geçtiğimiz yıl bir sonraki Mafia oyunu için yeni bir iş ilanı yayınlandı. İş ilanı içerisinde oyunun Unreal Engine 5 oyun motoru ile geliştirildiği ve yapım basamağında olduğu belirtildi. Bunun dışında oyunda kapalılık odaklı sistemin daha fazla geliştirildiği ve dövüş sisteminin de elden geçirileceği ortaya çıktı. Yani Mafia 3’ün nispeten daha gelişmiş bir sürümüyle karşı karşıya geleceğiz.
 
Öte yandan Kotaku, Mayıs 2022 tarihinde yeni oyunun Mafia’nın doğum yeri olan Sicilya’da geçeceğini ve ön bir kısım niteliğinde olacağını açıkladı. Tıpkı vakitte 1930’lardaki Tommy Angelo’nun yıllar öncesini mevzu alacağı bildirdi.
 

 

Comments are closed.