viewsonic-445-boyutundaki-ultra-genis-oyuncu-monitorunu-tanitti-iste-fiyati-ve-ozellikleri-DAi9NnEm.jpg

ViewSonic, 44,5” Boyutundaki Ultra Geniş Oyuncu Monitörünü Tanıttı: İşte Fiyatı ve Özellikleri

Özellikle yeni monitör bakanların gözü kapalı tercih ettiği markalardan olan ViewSonic, bu alanda daima farklı teknolojileri önümüze koymaktan çekinmiyor. Natürel bunu yaparken de kullanıcı tecrübesini ön planda tutan şirket, genel manada uzun ömürlü olan ve parasının karşılığını veren modellerle karşımıza çıkıyor.

Fiyat tarafında da hayli geniş bir yelpaze sunan şirket, yakın vakitte yeni bir monitör tanıttı. Hem oyuncuları hem de profesyonelleri temel alarak hazırlanan yeni monitör, 44,5” boyutundaki devasa paneliyle dikkat çekiyor. Bunun haricinde hem tasarım hem de donanım manasında epeyce tezli bir model.

165Hz tazeleme suratı, 2K çözünürlük ve dahası…

ViewSonic’in 32:9 en uzunluk oranlı VX4518 modeli, 44,5” boyutundaki VA bir panelle geliyor. Kelam konusu monitörde 5120 x 1440 piksel çözünürlük (yani 2K yahut 1440p) sunulurken 165Hz ekran tazeleme suratı veriliyor. 1500R bedelindeki kavis eğrisinden ve 1ms gecikme mühletinden de bahsetmemek olmaz olağan.

Bu kıymetlerle hem süratli tepki süreleri elde ediliyor hem de imgede yırtılma ve ghosting olması üzere durumların önüne geçiliyor. DCI-P3 renk gamının yüzde 90’ını kapsayan monitör, sRGB renk gamının da yüzde 99’unu kapsıyor. Bunun haricinde HDR10 de daha geniş renk yelpazesine ve kontrast oranına sahip olmasını sağlıyor.

Monitörde hem FreeSync hem de G-Sync takviyesi var. Oyun teknolojilerinin haricinde kelam konusu monitörde hem tıpkı bilgisayardan iki farklı uygulamayı hem de iki farklı bilgisayarı görüntüleyebiliyorsunuz. İlişki olarak 2 adet HDMI 2.1, 1 adet DisplayPort 1.4, 1 adet 65W güç çıkışı, 3 adet de USB-A 3.2 çıkışı yer alıyor. Fiyatı ise 703 dolar (vergiler hariç yaklaşık 22.750 TL).

Comments are closed.