valveda-yuzler-guluyor-counter-strike-2nin-toplam-hasilati-asik-r-oldu-UGDFQmv5.jpg

Valve’da yüzler gülüyor! Counter-Strike 2’nin toplam hasılatı aşikâr oldu

Valve‘ın Eylül 2023’te piyasaya sürdüğü Counter-Strike 2, dünyanın en tanınan FPS oyunları ortasında yer alıyor. İki grubun karşı karşıya gelerek çarpıştığı oyun, tıpkı vakitte Counter-Strike serisinin son üyesi olarak biliniyor. Pekala Counter-Strike 2 yahut kısa ismiyle CS 2, şimdiye kadar kaç adet kopya sattı ve hasılat ölçüsü kaç? İşte yeni veriler…

Counter-Strike 2, 200 milyondan fazla kütüphanede bulunuyor!

Kısa müddet evvel Steam tarafından paylaşılan datalara nazaran Counter-Strike 2, popülaritesini giderek artırıyor. Oyunun şimdiye kadar 207,2 milyon kopya sattığı bildiriliyor. Olağan üretim fiyatsız olduğu için bu, kütüphaneye eklenme sayısını temsil ediyor.

Verilere nazaran Valve, Counter-Strike 2 oyunundan 7,4 milyar dolardan fazla hasılat elde etti. Natürel bu hasılata geçtiğimiz aylarda defteri kapatılan CS:GO periyodunda elde edilen çıkarın da dahil olduğunu belirtelim. Hasılatın kaynağı ise oyun içindeki eşya satışları.

  • Kopya satış (kütüphaneye ekleme) sayısı: 207,2 milyon
  • Toplam hasılat: 7,4 milyar dolar

Counter-Strike 2, Valve‘a yıllar boyunca önemli yararlar sağlamaya devam edecek üzere görünüyor. Çünkü oyun, FPS tipinin önde gelenleri ortasında yer alıyor. Yalnızca birkaç tanınan rakibi var. Ayrıyeten e-spor turnuvaları da düzenleniyor. Bu da oyunun popülaritesini giderek artırıyor ve topluluğunu büyütüyor.

Peki siz bu mevzu hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizimle paylaşmayı unutmayın.

Comments are closed.