valve-bile-sasti-kaldi-cs2de-akil-almaz-hile-usulu-YpBGeC9E.webp

Valve bile şaştı kaldı! CS2’de akıl almaz hile usulü

Counter-Strike 2 yeni bir hile problemiyle karşı karşıya kaldı. Birtakım kullanıcıların oyun içi konsola bir komut girerek wallhack’i (duvar hilesi) etkinleştirebildiği ortaya çıktı. Valve, yeni açığa karşı sessiz kalmadı ve kısa müddette komut yanlışını giderdi.

Counter-Strike 2 wallhack sorunu çözüldü

Sosyal medyada paylaşılan hile, CS2’nin geçtiğimiz yaz yayınlanmasından bu yana süregelen bir problemdi. Oyuncular sık sık kendilerini duvarların içinden takip eden yahut hayli isabetli atışlar yapan hileciler ile karşılaştı.

Normalde bu tür hileler üçüncü parti programların yüklenmesini gerektiriyor. Fakat CS2’deki yeni açık, rastgele bir harici yazılım olmadan duvar hileleri yapılmasını mümkün kılıyordu. Yalnızca komutu yazmak, haritadaki tüm oyuncuların pozisyonunu gösteriyordu.

Sosyal medyadaki ve Steam‘deki paylaşımlara süratli halde karşılık veren Valve, CS2 için 1.2MB’lık bir güncelleme yayınladı. Bu güncelleme ile wallhack komutunu etkinleştiren kodun devre dışı bırakıldığını söz etti.

Valve kusur ile karşılaşan oyunculardan bunları bildirmesini talep ediyor. Şirket yanılgı ile karşılaşan bireylerin kendilerine mail atmaları ricasında bulundu.

CS2, kısa mühlet evvel bir e-sport turnuvasındaki yanılgıyla gündeme gelmişti. Professional Gamers League (PGL) tarafından düzenlenen bir Counter-Strike 2 turnuvasında çok kritik bir anda oyuncunun bilgisayarı çöktü. Bilgisayarın NVIDIA şoför yanlışı yüzünden çöktüğünü belirtildi.

Peki siz bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Karşılıklarınızı aşağıdaki yorumlar kısmından bizimle basitçe paylaşabilirsiniz. Görüşleriniz bizim için çok bedelli.

Comments are closed.