twtich-rakibi-kick-platformuna-erisim-mahzuru-getirildi-e4eOa8I2.jpg

Twtich Rakibi KICK Platformuna Erişim Mahzuru Getirildi

 
Yakın vakitte dünya çapında süratli giriş yapan ve ülkemizde de büyük yankı uyandıran Twitch rakibi canlı yayın platformu KICK için erişim mahzuru getirildi. Daha evvel Bilgi Teknolojileri ve İrtibat Kurumu (BTK) tarafından inceleme altına alınan bu platforma artık ise ülkemizde ne yazık ki erişim sağlanamıyor.
 
KICK’e şu anda ülkemizden giriş sağlanamıyor
 
 
 
Bildiğiniz üzere Twitch platformunun sahibi Amazon olarak karşımıza çıkıyor lakin belirtilene nazaran KICK memleketler arası bir kumar sitesine bağlı olarak çalışıyor. Ülkemizde bir oldukça eleştirilen bu durum sonrasında ve tıpkı vakitte Twitch aboneliklerinin artırım alacağı haberinin üzerine KICK hizmetine erişim kapanmış durumda.
 

BTK, erişim mahzuru ile alakalı şu ana kadar rastgele bir resmi açıklamada bulunmadı. Genel olarak bakacak olursak birçok kişi bu erişim mahzurunun yakın bir vakitte kaldırılacağı ve tekrar masaya oturulacağı haberini bekliyor. Öte yandan her iki platform içerisinde de “casino” yayınları devam ediyor ve bu kategoriler içerisinden de bu yayınlara ulaşabiliyorsunuz.

Comments are closed.