xiaomi-14-ultra-pili-dogrulandi-iste-tum-ayrintilar-DIfTAO7s.jpg

Xiaomi 14 Ultra pili doğrulandı! İşte tüm ayrıntılar

Xiaomi 14 Ultra yarın gerçekleşecek olan lansmanda resmi olarak gözler önüne sürülecek. Lakin bugün aygıtın pil özellikleri de doğrulandı. Ayrıyeten Xiaomi 14 Ultra’nın 13 Ultra’ya nazaran çok daha güçlü olacağı söylendi. Gelin 14 Ultra’ya lansman öncesi bir göz atalım.

Xiaomi 14 Ultra yarın tanıtılıyor!

22 Şubat‘ta gerçekleşecek olan Xiaomi etkinliğinde Xiaomi Pad 6S Pro ile birlikte tanıtılacak olan Xiaomi 14 Ultra, bugün birtakım özelliklerini doğruladı. Artık neredeyse tüm ayrıntıları ile karşımızda olan aygıt, açıklamalara nazaran dayanıklılık anlamında evvelki modelden daha düzgün olacak. Aygıtın çerçeve yapısının alt modele nazaran iki kat, ekranın düşmelere karşı dayanıklılığının ise on kat daha iyi olduğunu bildiren şirket, art kapağın evvelki kuşağa nazaran altı kat daha sağlam olduğunu lisana getirdi.

Pil tarafında da birtakım açıklamalar yapan Çinli şirket, 14 Ultra modelinde 5300 mAh‘lik bir batarya kullanacağını doğruladı. Tekrar evvelki kuşağa kıyasla yüzde 17 daha âlâ pil ömrü sunacak olan 14 Ultra’nın pili kasa içerisinde yüzde 8 daha az yer kaplıyor. Aygıtın siyah ve beyaz renginin deri art kapak ile geleceğini de doğrulayan Xiaomi, mavi versiyon için açıklama yapmasa da seramik art kapak ile karşılaşacağımız bilgisi sızıntılar ortasında mevcut.

Lansmana bir gün kalması nedeniyle daha fazla bilgi vermeyen Xiaomi, yarın gerçekleşecek lansmanda yeni amiral gemisi modelini tanıtacak. Sizler için şimdiye kadar sızdırılan tüm özellikleri aşağıda anlattık. Siz Xiaomi 14 Ultra’yı nasıl buldunuz? Sizce ne kadar fiyatla satılacak? Fikirlerinizi yorumlara bekliyoruz?

Xiaomi 14 Ultra’nın sızdırılan özellikleri!

6,74 inç büyüklüğünde bir ekranla gelmesi beklenilen 14 Ultra, bu AMOLED ekranda 3200 x 1440 piksel çözünürlük sunacak. 120Hz tazeleme suratına sahip olan bu panel, HDR10+ dayanağına de sahip olacak. Gücünü Snapdragon 8 Gen 3 yonga setinden alacak olan 14 Ultra, 16 GB’a kadar LPDDR5X RAM bellekler ile donatılacak.

50 Megapiksel ana ve 50 Megapiksel ultra geniş açılı kamerayı dairesel kamera kümesi içerisinde taşıyan Xiaomi 14 Ultra, 3,2X ve 5X yakınlaştırmalı iki adet 50 Megapiksel kamerayı da bu alanda saklıyor. 1 TB’a kadar UFS 4.0 depolama ünitelerini kasa içerisine yerleştiren Çinli şirket, aygıt için 90W kablolu, 50W kablosuz süratli şarj takviyesi sunacak. Tabi 5300 mAh‘lik bir batarya da kasa içerisinde yer alacak.

Comments are closed.