toy-story-2-unreal-engine-5e-tasindi-YJ3nmHAk.jpg

Toy Story 2 Unreal Engine 5’e Taşındı

 
Activision tarafından 1999 yılında PlayStation, Nintendo 64 ve PC için yayınlanan Toy Story 2: Buzz Lightyear to the Rescue oyunu günümüze uyarlandı. Yaklaşık olarak 200 saatlik bir çalışmanın akabinde mod geliştiricisi Zachary McPhink, oyunu Unreal Engine 5’te tekrar yaptı.
 
Hayran projesine temel mekanikler taşınmış durumda
 
 
 
Hayran projesi içerisinde yer alan ayrıntılara bakacak olursak, temel oyun mekaniklerinin direkt aktarıldığını görebiliriz. Örneğin Buzz karakteri burada zıplayabiliyor, sallanabiliyor ve objeleri itebiliyor. Hatta birtakım platform öğeleri bile ön plana çıkıyor. Yani bu klasik hayran üretiminden biraz daha fazlası diyebiliriz.
 
Ancak aşağıdaki oynanış görüntüsünde görebileceğiniz üzere proje kapsamında kimi görsel yanlışların olduğunu aktarabiliyoruz. Başka taraftan animasyon sistemlerinin de elbette akıcı bir halde karşımıza çıkmadığını belirtebiliyoruz. Lakin sonuç olarak devam eden bir çalışma olduğundan ötürü yanlışların düzeltilmesi bekleniyor.
 
Bunun dışında mod geliştiricisi, hayran projesi için rastgele bir indirime ilişki sunmadı ve ilerleyen süreçte projenin yayınlanıp yayınlanmayacağı da bilinmiyor.
 
 

Comments are closed.