tiktok-artik-de-bilet-uygulamasina-donusuyor-dunya-capindaki-etkinliklere-uygulama-uzerinden-bilet-alinabilecek-ama-UyWkgrsi.jpg

TikTok, Artık de Bilet Uygulamasına Dönüşüyor: Dünya Çapındaki Etkinliklere Uygulama Üzerinden Bilet Alınabilecek (Ama Bize Yok)

TikTok, son vakitlerde kullanıma sunduğu yeni özellikleriyle artık yalnızca bir kısa görüntü platformu olmaktan çıkmıştı. Artık alışveriş yapmaktan fotoğraf paylaşmaya kadar birçok farklı fonksiyon uygulama üzerinden hâlledilebiliyor. Bugün gelen bir açıklama ise çok kullanışlı olabilecek bir şeyin daha ekleneceğini gösteriyor.

TikTok, ABD merkezli bilet şirketi AXS ile iştirak kurduğunu duyurdu. Bu paydaşlık, kullanıcıların direkt uygulama üzerinden istedikleri etkinliklere bilet almasını sağlayacak. Aslında platformun geçen yıl diğer bir bilet şirketi olan Ticketmaster ile anlaştığını belirtelim. O mutabakat da benzeri bir özelliği getirmişti. AXS iş birliği ise platform üzerinden bilet alma yollarına alternatif getirmiş oldu. Böylelikle kullanıcılar, daha fazla tertip için bilet alabilecek.

Şimdilik yalnızca belirli ülkelere açıldı

AXS iştirakinde çıkarılan bilet alma özelliği, tüm dünyadaki etkinliklere bilet almaya yarayacak. Lakin şimdilik yalnızca ABD, Birleşik Krallık, İsveç ve Avustralya’da sunuldu. Başka ülkelere ne vakit geleceği konusunda bir bilgi bulunmuyor.

Bu bilhassa bilet almak da çok kolay olacak. Kullanıcılar, videoların üzerinde beliren kısma basarak bilet alabilecekler. Birebir vakitte sanatkarların profillerinde de bilet almaya yarayan kısım bulunacak. Bu kısımlara basıldığında AXS’e yönlendirilecekler.

TikTok, özelliğin tıpkı vakitte sanatkarların da işine yarayacağını söylüyor. Sanatkarlar, görüntülerine AXS linkeri ekleyerek konserlerinin yahut öbür etkinliklerinin reklamlarını yapabilecekler. TikTok’un bilhassa müzik ve sanatçı keşfetme konusunda çok öne çıktığını biliyoruz. Bu yüzden bilet alma özelliği herkesin işine yarayacaktır. Türkiye’ye gelip gelmeyeceğini ilerleyen vakitlerde göreceğiz.

TikTok, Instagram rakibi bir uygulama geliştiriyor:

Comments are closed.