tecno-oyun-odakli-butce-dostu-telefonu-pova-6-proyu-tanitti-neler-sunuyor-freyKd7h.jpg

TECNO, Oyun Odaklı Bütçe Dostu Telefonu Pova 6 Pro’yu Tanıttı: Neler Sunuyor?

Teknoloji meraklılarının büyük merakla beklediği Mobile World Congress, bugün prestijiyle Barselona’da başladı. 29 Şubat’a kadar devam edecek aktifliğin birinci gününde birçok marka, yesyeni eserlerini ve teknolojilerini bizlerle buluşturdu. Bunlardan biri de TECNO’ydu.

Artırılmış gerçeklik gözlüğü ve taşınabilir konsol üzere yeni kategorilerden eserlerini gösteren marka, bunlara ek olarak yepisyeni bir telefon da tanıttı. Pova 6 Pro isimli bu telefon, tıpkı evvelki kuşaklar üzere oyun odaklı bir aygıt olarak gelecek.

TECNO Pova 6 Pro neler sunuyor?

Türkiye’de de satışa sunulmasını beklediğimiz Pova 6 Pro, evvelkinde olduğu üzere kendini öteki modellerden ayıran enteresan bir dış dizayna sahip. Beğenin de beğenmeyenin de çok olacağı bu dizaynın telefona “güçlü” havası vermek için kullanıldığını söyleyebiliriz. Artta üçlü kamera konseyimi, önde ise delikli ekran görüyoruz. Art taraftaki şeffaf yüzeyde Dinamik Işık Efekti olarak isimlendirilen bir özellik sunacak bir dizi LED’in yer aldığını da ekleyelim.

Ön tarafa baktığımızda aygıtta bizi 120 Hz yenileme suratına sahip 6,78 inçlik FHD+ AMOLED ekran karşılıyor. Aygıtın azamî parlaklığı ise 1300 nit olarak açıklandı. Parmak izi okuyucusu ekranın altına yerleştirilmiş.

Pova 6 Pro, başka modeller üzere oyun odaklı bir fiyat/performans telefonu. Yani uygun fiyata düzgün özellikler sunmayı amaçlayan bir model. Aygıtın işlemci tarafında Dimensity 6080’i görüyoruz. Bu yonga seti, 8/12 GB RAM seçenekleriyle eşleştirilmiş. Depolama ise 256 GB.

Kameraya geldiğimizde art tarafta 108 MP’lik bir ana kamera görüyoruz. Bu kameraya 2 MP’lik derinlik sensörü ve bir de yardımcı bir kamera eşlik ediyor. Yani artta üç kamera olmasına karşın yalnızca 108 MP’lik kamera sahiden kayda paha bir fonksiyon sunuyor. Önde ise 32 MP’lik selfie kamerası var.

TECNO Pova 6 Pro, 6000 mAh’lik 70W süratli şarj destekli düzgün denebilecek bir bataryayla birlikte gelecek. Kapasite açısından evvelki kuşağa kıyasla 1000 mAh’lik bir güzelleştirme var. Aygıt, kutudan Android 14 tabanlı HIOS 14 ile çıkacak.

TECNO Pova 6 Pro özellikleri

Ekran 6,78 inç, 120 Hz, FHD+, AMOLED
İşlemci MediaTek Dimensity 6080
RAM 8/12 GB
Depolama 256 GB
Arka Kamera 108 MP, 2 MP
Ön Kamera 32 MP
Batarya  6000 mAh (70W)
İşletim Sistemi HIOS 14 (Android 14)

TECNO Pova 6 Pro fiyatı

TECNO Pova 6 Pro’nun fiyatı şimdi açıklanmadı. Şirket, çıkışına yaklaştığında açıklayacağını söylüyor. Lakin kestirimler, 230 dolardan başlayacağı ve 269 dolara kadar çıkacağı istikametinde.

TECNO Pova 6 Pro, birinci olarak Suudi Arabistan, Hindistan ve Filipinler’de şubat sonu satışa çıkacak. Başka pazarlara ilerleyen vakitlerde geleceği söyleniyor. Çok büyük ihtimalle Türkiye’ye de gelecektir fakat kesin bir tarih söylemek şu an için mümkün değil.

Comments are closed.