taylor-swiftin-son-albumu-yuzunden-spotify-coktu-kullanicilar-uygulamaya-erisemedi-bZtpD2Re.jpg

Taylor Swift’in Son Albümü Yüzünden Spotify Çöktü: Kullanıcılar Uygulamaya Erişemedi

Birbirinden enteresan bahislerle karşımıza gelen Taylor Swift, kısa araları devasa özel uçağıyla katetmesi yüzünden tenkitlerin odağı ve alay konusu olmuştu. Bunun haricinde ünlü sanatçı, milyonlarca hayranının heyecanla beklediği albümü yüzünden de gündemden düşmek bilmemişti.

Söz konusu albüm, yani “Tortured Poets” çıktı ve dijital servislerde de yerini aldı. Lakin Spotify kullanıcıları, albümün çıktığı saatlerde hizmette yavaşlamalar ve gecikmeler yaşadı. Ünlü sanatçı, 2022 yılında çıkardığı Midnights albümüyle de emsal bir çökmeye sebep olmuştu.

400’den fazla şikâyet geldi.

Kullandığınız hizmetlerde sorun yaşadığınızda sorunun sizden mi kaynaklı olduğunu yoksa geniş çaplı mı olduğunu denetim edebildiğiniz down detector sitesi, Taylor Swift’in albümünün çıktığı saatlerde kullanıcıların Spotify genelinde sorunlar yaşadığını gösterdi. Sorunların birçoklarında kullanıcılar, Spotify uygulamasına ve internet sitesine erişmekte sorun yaşadıklarını bildirdiler.

Swift, 2022 yılında çıkardığı Midnights albümüyle de Spotify’da kesintilere sebep olmuştu. Bu da tıpkı Tortured Poets üzere albüm çıkışında yaşanmıştı. Albümler çıkmadan evvel, çıktıklarında haberdar olmak ve birinci dinleyenlerden olmak için onları kaydedebiliyorsunuz. Swift’in albümü, ön kayıt rekorunu da kırdı.

Sosyal medyada da tartışma konusu olan Tortured Poets albümü hakkında söylediklerinize dikkat etmenizi tavsiye ederiz. Çünkü her paylaşımın altında, Swift’in hayran kümesi olan “Swiftie”lerin sahiplenici sözleri var. Bizden söylemesi…

Comments are closed.