switch-2nin-mart-2025te-piyasaya-surulecegi-bildiriliyor-sWf2ZnAF.jpg

Switch 2’nin Mart 2025’te Piyasaya Sürüleceği Bildiriliyor

 
Nintendo tarafından şu anda geliştirilme kademesinde bulunan ve Switch konsolunun bir sonraki kuşağını temsil edecek olan Switch 2 için yeni bir rapor ortaya çıktı. Japon haber yayıncısı Nikkei tarafından ortaya çıkarılan rapora nazaran yeni konsol Mart 2025 tarihinde piyasaya sürülecek.
 
Switch 2 bu yıla yetişmeyecek
 
 
 
Daha evvel bildiğiniz üzere Nintendo tarafından geliştirilen Switch 2’nin 2024’ün sonlarında çıkış yapacağı bildiriliyordu. Lakin ortaya çıkan yeni rapor, bu yıl içerisinde konsolun yetişmeyeceğini ve 2025’in Mart ayında çıkış yapacağını bildiriyor. Tekrar tıpkı rapora nazaran yeni konsol Switch’e misal bir yapıda olacak.
 

Diğer taraftan Switch konsolunun sahip olduğu 6,2 inçlik ekran boyutu, Switch 2 ile bir arada daha büyük boyutlara ulaşabilecek. Bu ayın başlarında bildirildiği üzere ve birçok kaynaktan da edinilen bilgiler yeni konsolun 2025’in birinci çeyreğinde kullanıcılara sunulacağını belirtiyor. Yeniden kaynaklara nazaran üçüncü taraf oyun şirketleri Switch 2’nin bu yıl yetişmeyeceğini aktarıyor.

Comments are closed.