ea-battlefield-studyosunun-kurucusu-gruptan-ayrildi-NSvwYfaC.jpg

EA Battlefield Stüdyosunun Kurucusu Gruptan Ayrıldı

 
Halo’nun ortak yaratıcısı Marcus Lehto yeni jenerasyon bir Battlefield oyunu üzerinde çalışmak için kurduğu EA stüdyosundan ayrıldı. Bungie’de Halo serisini birlikte yaratan ve hem sanat direktörü hem de yaratıcı direktör rollerini üstlenen Lehto, 2021 yılında Ridgeline Games isimli bu stüdyoyu açtı.
 
Marcus Lehto Twitter hesabında EA ve Battlefield gönderilerini kaldırdı
 
 
 
Seattle merkezli bu stüdyo, çok oyunculu bir oyunu ve yan projeler de dahil olmak üzere öteki stüdyolarla birlikte Battlefield serisinin yeni ve tek oyunculu bir sürümü üzerinde çalışıyordu. Toplumsal medya kullanıcılarının da fark ettiği üzere, daha evvel Battlefield serisindeki direktörlüğü ile dikkat çeken Lehto’nun Twitter hesabında artık Battlefield ve EA içerikleri yer almıyor.
 
Diğer taraftan VGC, Lehto’nun Cumartesi günü Facebook hesabını güncelleyerek Electronic Arts’tan ayrıldığını doğruladı. Ridgeline Games şu anda Battlefield serisi üzerinde çalışan çok sayıda stüdyodan biri. Bu stüdyo, oyuncular tarafından bir hayal kırıklığı olarak görülen Battlefield 2042 ile başlayan makûs gidişata dur demek için kuruldu.
 

 

Comments are closed.