steamde-tepeye-oturan-oyun-icin-nvidia-dlss-mujdesi-ZCHI73fG.jpg

Steam’de tepeye oturan oyun için NVIDIA DLSS müjdesi!

NVIDIA’nın yapay zeka takviyeli DLSS teknolojisi benimsenmeye devam ediyor. Bu kapsamda şirket, üç yeni oyunun bu teknolojiyi desteklediğini duyurdu. Steam‘de istek listesine en çok eklenen bir oyun dahil olmak üzere, sevilen üretimler için DLSS güncellemesi verilecek.

NVIDIA DLSS destekleyen yeni oyunlar

Bilmeyenler için DLSS, GeForce RTX ekran kartlarıyla oyunların grafik performansını uyarlamayı hedefliyor. Grafiklerin, makine tahsili kullanarak daha yüksek çözünürlükte yine oluşturulmasını sağlıyor. Bu, hem grafik kalitesinde artış hem de performanstan kar sağlıyor.

Steam’de en çok istek alan oyun olan Manor Lords, 26 Nisan’daki lansmanıyla birlikte DLSS 2.0’ı destekleyecek. Orta Çağ kent kurma-strateji oyunu; donanım açısından bilgisayarları zorlayacak üzere duruyor. DLSS dayanağı ise GeForce RTX sahiplerinin yüzde 47 performans artışıyla 4K’da oynamasına imkan tanıyacak.

DLSS takviyesi alacak bir öbür oyun ise Oddsparks: An Automation Adventure oldu. 24 Nisan’da Erken Erişim’e sunulacak imal; keşif ve RTS öğelerinin karışımını içeriyor. Oyuncular, ayrıntılı üretim atölyelerinde otomasyon oluşturmaya çalışacak.

Son olarak zombi temalı hayatta kalma oyunu Welcome to ParadiZe, DLSS ve DLAA takviyesini sunan bir öbür oyun olacak. Oyun sahipleri sunulan yeni güncellemeyle birlikte performans artışları alacaktır diye düşünüyoruz.

NVIDIA, DLSS dahil olmak üzere RTX teknolojilerini içeren 500’den fazla oyun olduğunu söz etti. Son entegrasyonlar, RTX ekran kartı sahiplerinin daha fazla oyunda performans artışı alacağını gösteriyor.

Comments are closed.