ghostwire-tokyodan-denuvo-muhafazasi-kaldirildi-SEj5T4uM.jpg

Ghostwire: Tokyo’dan Denuvo Muhafazası Kaldırıldı

 
İlgi cazip ortamları bünyesinde barındıran ve Bethesda tarafından yayınlanan Ghostwire: Tokyo için geçtiğimiz günlerde yeni bir güncelleme yayınlandı. Güncelleme ile bir arada oyunun PC sürümünden tartışmalı müdafaa teknolojisi Denuvo kaldırıldı.
 
Denuvo müdafaası oyunun performansını etkiliyor 
 
 
 
SteamDB tarafından ortaya çıkarılan bilgilere nazaran 17 Nisan tarihinde Tango Gameworks tarafından geliştirilen Ghostwire: Tokyo’dan Denuvo müdafaası kaldırıldı. Mevcut muhafaza 2022 yılı Nisan ayında oyuna dahil edildi. Yani bir yıldan biraz fazla mühlet sonra bu muhafazanın oyundan çıkarıldığını aktarabiliyoruz.
 
Denuvo müdafaası kimi tartışmaları beraberinde getiriyor. Zira PC üzerinde mevcut olan bu müdafaa ile performans üzerinde olumsuz tesirlerin olduğu tartışılıyor. Genel olarak birinci etapta oyunun çıkışı ile birlikte eklenen müdafaa, ilerleyen süreçte mevcut oyundan kaldırılıyor.
 

Öte yandan güvenlik yazılımı şirketi Denuvo kısa bir mühlet evvel oyunları kıranları (crack) ve korsan olarak sunanları tespit etmek için tasarlanmış yeni filigran teknolojisini tanıttı.

Comments are closed.