dunyanin-en-sikici-telefonu-tanitildi-iste-karsinizda-boring-phone-QKznC3xd.jpg

Dünyanın en “sıkıcı” telefonu tanıtıldı: İşte karşınızda Boring Phone

HMD bu yılın başlarında, Mattel ile yakında çıkacak bir Barbie kapaklı telefon üzerinde işbirliği yaptığını duyurmuştu. Artık ise bir içecek şirketi ve tasarım firması Bodega ile birlikte nostaljiden yararlanmak için tasarlanmış diğer bir çalışma üzerinde çalışıyor: Boring Phone.

Adından da anlaşılabileceği, bu telefon için “sıkıcı” demek yanlış olmaz. Telefon aslında uygulamaları çalıştıramayan, yarı saydam kapaklı bir temel telefon. Birebir, 90’lı yıllarda olduğu üzere, tek bir fonksiyonu var: Telefonla konuşmak.

Türkçe çevirisi Sıkıcı Telefon olan aygıt aslında satışa çıkmayacak. Firmanın bir tıp itibar üretimi olacak telefon sonlu sayıda üretilecek ve yalnızca belirlenmiş şahıslara armağan edilecek. İçecek şirketinin web sitesine nazaran 5.000 adet üretileceği belirtiliyor. İç kısmında 2.8 inç QVGA ekran, dış kısmında 1.77 inç ekran, 0.3 megapiksel kamera ve 3.5 mm kulaklık girişi bulunuyor. Telefon aslında akıllı olmasa da, 2G, 3G ve 4G üzerinden arama ve mesajlaşmayı destekliyor.

Peki ya teknik özellikleri?

Muhtemelen hiçbirimizin eline geçmeyecek olan bu telefonun teknik özellikleri kıymetli değil çünkü kullanıcılarına bir performans sunmuyor. “Sıkıcı Telefon” aslında bir pazarlama aracı. Firmaların yıl başında değerli müşterilerine yahut ortaklarına verdiği armağanların bir gibisi. Lakin koleksiyon kıymeti taşıyacağı elbet. Ayrıyeten Nokia’nın lisanslarını elinde bulunduran HMD sayesinde bu telefonda Nokia’nın oyunlarından olan Snake‘i oynayabilirsiniz.

Comments are closed.