steamde-fallout-cilginligi-yasaniyor-iste-sebebi-g7gySG9Z.jpg

Steam’de Fallout çılgınlığı yaşanıyor! İşte sebebi

Fallout dizisi 10 Nisan tarihinde Amazon Prime’da gösterime girdi. Dizi, hem Fallout dünyasına aşina olan oyuncuları hem de bu dünyaya yeni adım atan izleyicileri tatmin etti. Fakat Fallout dizisi ile oyun da kıymetli bir ivme kazandı.

Fallout dizisi ile Fallout 4 ve Fallout 76 satışları fırladı

Steam DB’de yer alan bilgiye nazaran Fallout 4 satışları forladı. Buna nazaran oyun 2,99 dolar fiyatıyla en çok satan üçüncü oyun pozisyonunda. Bu manada oyun yüzde 75 indirimle tüm vakitlerin en düşük fiyatında. Bu ortada oyunun ABD fiyatı ise 4,99 düzeyinde. Yani Steam eskisi kadar olmasa da Türkiye’ye nazaran fiyatı daha düşük tutmuş durumda.

Fallout dizisi sonrası artan bu satışa Steam’de yapılan özel Fallout serisi indirimi de denk gelince, serinin satışları fırladı. Şu an için Fallout: New Vegas fiyatı 1,49 dolar, Fallout 3 fiyatı ise 2,99 düzeyinde. Tüm Fallout serisine sahip olabileceğiniz Fallout Franchise Bundle paket fiyatı ise 33,56 dolar olarak karşımıza çıkıyor. Serinin son oyunu olan Fallout 76 ise 4,79 dolar düzeyinde. ,

Fallout dünyası aslında epeyce olumsuz bir gelecek tasviri ile karşımıza çıksa da eğlenceli bir yapıda. Oyun serisinin espritüel havasından hoşlananlar için dizi de epey âlâ yansılar aldı.

Nükleer savaş sonrası hayatta kalan insanların uğraşını mevzu alan oyun serisi, hayli eski serilerden biri. Buna nazaran Fallout post-apokaliptik rol yapma oyunu tarafından birinci kere 1997 yılında karşımıza çıktı. Interplay’in geliştirdiği daha sonra Bethesda’nın satın aldığı oyun serisi Fallout 3 ve Fallout: New Vegas ile kıymetli bir yere geldi. Yeniden Fallout 4 ise serinin gelmiş geçmiş en yeterli oyunu sayılıyor. Seriye 2018 yılında eklenen online Fallout 76 ise birinci çıktığı periyotta büyük tenkitler aldı.

Peki siz Fallout dizisi hakkında neler düşünüyorsunuz? Bilhassa artan Fallout 4 satışları sizce süreksiz bir trend mi? Yorum ve görüşlerinizi bekliyoruz.

Comments are closed.