steam-decke-rakip-mi-geliyor-nvidia-kendi-tasinabilir-oyun-konsolunu-uretebilir-beLZ9GeE.jpg

Steam Deck’e rakip mi geliyor? NVIDIA kendi taşınabilir oyun konsolunu üretebilir

NVIDIA’nın, Steam Deck alternatiflerinin eksikliği ve NVIDIA tabanlı donanımın yetersizliği nedeniyle taşınabilir oyun konsolu pazarına girebileceği sav edildi. Ayrıyeten, dev şirketin NVIDIA Shield deneyimi, onları taşınabilir oyun konsolu pazarında güçlü bir rakip yapabilir.

NVIDIA taşınabilir konsol pazarına göz kırpıyor

Henüz kesinleşmese de, NVIDIA’nın mevcut trendlere dayanarak taşınabilir bir konsol çıkarma ihtimali yüksek. Edinilen bilgilere nazaran NVIDIA, piyasaya sürülen yeni taşınabilir oyun konsolunu dikkatle inceliyor.

Özellikle de, bu aygıtlarda NVIDIA tabanlı donanımın eksikliğine ilgi gösteriyor. Birçok tanınan Steam Deck alternatifi aygıtla AMD çipleri kullanıyor ve NVIDIA’nın bu pazarda çok fazla hissesi yok. Hasebiyle, kendi aygıtını yaparak pazara girmesi mantıklı görünüyor.

NVIDIA, GeForce Now oyunlarını tam teçhizatlı bir PC’ye muhtaçlık duymadan oynayabileceğiniz NVIDIA Shield konsoluyla birtakım tecrübelere sahip. Şayet NVIDIA, Steam Deck rekabetine katılırsa, Steam ve GeForce Now üzere platformları destekleyen bir sistem yapabilir.

Bu, oyunculara oyunlarını indirip yolda oynamak yahut bulutu kullanarak aygıtlarının sabit disk alanından tasarruf etmek ortasında seçim yapma imkanı verebilir.

NVIDIA’nın planları neler?

NVIDIA’nın şimdi aygıtı yapmayı doğrulamamasına karşın, şirketin bunun yerine donanım satışına odaklanabileceği ihtimali de var. Fakat, şayet NVIDIA yakında kendi taşınabilir aygıtını çıkarırsa, bu büyük bir sürpriz olmayacaktır.

Bu gelişme, taşınabilir oyun konsolu pazarında nasıl bir tesir yaratabilir? Şayet NVIDIA kendi taşınabilir konsolunu piyasaya sürerse bu, oyuncular ve pazar için ne manaya gelir? Görüşlerinizi aşağıda paylaşabilirsiniz.

Comments are closed.