iphone-se-4-ortaya-cikti-dinamik-ada-olacak-mi-WJaejgrP.jpeg

iPhone SE 4 ortaya çıktı! Dinamik Ada olacak mı?

Apple, bütçe dostu iPhone SE 4 için vites arttırdı. 2025’in başlarında piyasaya sürülmesi beklenen akıllı telefonun render görselleri internete sızdı. SE serisinin dördüncü versiyonu sonunda Face ID takviyesi sunacak. Pekala tasarımı nasıl?

iPhone SE 4 CAD görselleri sızdırıldı

Hindistan’da ortaya çıkan CAD görselleri, iPhone SE 4’ün iPhone 14 serisine misal olacağını gösteriyor. Bu kapsamda Apple, şu anda kullanılan 4,7 inçlik ekrandan vazgeçecek üzere duruyor. Yeni SE; Face ID sensörlerini barındıracak bir çentiğe sahip olacak ve daha büyük 6.1 inçlik ekranla gelecek.

Apple’ın gelişmiş yüz tanıma sistemi birinci defa uygun fiyatlı iPhone modeline taşınacak. iPhone SE 4’ün boyutunun yaklaşık 147.7 x 71.5 x 7.7 mm olması bekleniyor.

Görseller, iPhone SE’nin çok lensli kamera çıkıntısı yerine Apple’ın kolaylaştırılmış tek kameralı dizaynını gözler önüne seriyor. Ayrıyeten, AB’nin son düzenlemelerine uygun olarak irtibat noktasında Lightning yerine USB-C olması da dikkatlerden kaçmadı.

Cihazın 48 Megapiksel tek bir art kamera sunacağına inanılıyor. Yeni iPhone SE modelinin LCD panel yerine OLED ekran ile geleceği de söylentiler ortasında. Ayrıyeten aygıtın SE serisinde bir birinci olacak formda Touch ID yerine Face ID olacak.

CAD görselleri, iPhone SE 4 dizaynının şimdiye kadarki en net versiyonunu gösteriyor. Yeniden de Apple’ın bir yıl sonraki planlarının değişebileceğini unutmamak lazım.

Peki, siz bu model hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Comments are closed.