starbuckstan-gizemli-flort-tesebbusu-binlerce-bireye-durup-dururken-merhaba-diye-bildirim-gonderdi-JmFMCnh4.jpg

Starbucks’tan Gizemli Flört Teşebbüsü: Binlerce Bireye Durup Dururken “Merhaba!” Diye Bildirim Gönderdi!

Akıllı telefonlarımıza her gün bildirim yağıyor ve bu bildirimlerin değerli bir kısmı da hiç okunmadan siliniyor. Bu bildirimlerin birden fazla da kampanyalar, etkinlikler üzere duyurular için kullanılıyor. ABD’de ise birtakım Starbucks uygulaması kullanıcıları çok farklı bir bildirim aldı: “Hi!” (Merhaba!)

Bu bildirime tıklayan kullanıcılar direkt Starbucks uygulama ana sayfasına yönlendirildiklerinde ise rastgele bir kampanya ya da özel teklif olmadığını gördüler. Bu da daha evvel de yanlış bildirim göndermiş olan firmanın ne yapmaya çalıştığı konusunda baş karışıklığına neden oldu. 

Starbucks’ın bildirimi neden gönderdiği bilinmiyor

Bu bildirimi Starbucks çeşitli nedenlerden göndermiş olabilir. Bunlardan birincisi, isimleri bilerek yanlış yazarken olduğu üzere Starbucks’ın tekrar kolay bir yanılgı ile kendinden bahsettirmek istemesi. İkinci ihtimal ise firmanın hakikaten de bir yerlerde bir kusur yapıp yanlış kitleye test bildirimi göndermesi. Üçüncü ve daha korkutucu ihtimal ise başka birilerinin Starbucks uygulaması üzerinden bildirim göndermesi olarak öne çıkıyor. 

Konuyla ilgili olarak şimdi Starbucks cephesinden gelen bir açıklama bulunmuyor. Öte yandan bu durum, uygulamalara verilen bildirim müsaadelerinin vakit zaman nasıl istismar edilebildiğini ya da yanılgılara ne kadar açık olduğunu gösteriyor. Elbette Starbucks’ın bu durumu yalnızca reklam hedefli kullanmış olması ihtimali de epeyce güçlü. 

Bu hususta siz ne düşünüyorsunuz?

Comments are closed.