apple-ios-18i-visionosa-benzetecek-yeni-arayuz-ortaya-cikti-VgZXnMYa.webp

Apple, iOS 18’i visionOS’a benzetecek! Yeni arayüz ortaya çıktı

Apple, geçen yılın eylül ayında iOS 17 sürümünü yayınladı. Son çıkan bu sürüm; NameDrop, Canlı Çıkartmalar, Arama/çağrı özelleştirme, Bekleme Modu, Canlı Sesli Bildiri ve Ekran Aralığı üzere değerli yenilikleri beraberinde getirdi. Bu bağlamda gözler, iOS 18‘e çevrildi.

Apple‘ın eylül ayında tanıtımını yapması beklenen iOS 18 güncellemesi, bilhassa yapay zeka konusunda kıymetli yenilikler getirecekken, arayüz tarafında da dikkat çeken değişiklikler sunacak. O denli ki yeni sürümün, şirketin yakın vakitte piyasaya sürdüğü birinci karma gerçeklik gözlüğü Vision Pro için geliştirilen visionOS işletim sistemini anımsatacağı söyleniyor. Son olarak iOS 18 Kamera uygulamasının yeni arayüzü ortaya çıktı. Kelam konusu bu arayüz, visionOS‘u akıllara getirdi. İşte yeni tasarım ile ilgili ayrıntılar…

Karşınızda iOS 18 ile sunulacak Kamera uygulaması

Apple ile ilgili emniyetli kaynaklardan Majin Bu, iOS 18 güncellemesi ile yenilenecek Kamera uygulamasının arayüzünü ortaya çıkardı. Arayüzdeki butonlara baktığımızda visionOS‘a ilişkin tasarım dizaynının benimsendiğini görüyoruz.

Bunun dışında butonların pozisyonlarında rastgele bir değişiklik olmadığını görebilmek mümkün. Natürel iOS 18‘in yayınlanması için önümüzde daha birkaç ay olduğu için o vakte kadar diğer değişiklikler de yapılabilir. Bunu daima birlikte göreceğiz.

Peki siz bu mevzu hakkında neler düşünüyorsunuz? iOS 18‘den beklentileriniz neler? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizimle paylaşmayı unutmayın.

Comments are closed.