spotifyin-hi-fi-ses-kalitesini-music-pro-isimli-bir-eklentiyle-verecegi-ortaya-cikti-U2r52imm.jpg

Spotify’ın, Hi-Fi Ses Kalitesini “Music Pro” İsimli Bir Eklentiyle Vereceği Ortaya Çıktı

Dünyanın en tanınan çevrim içi müzik ve podcast platformu Spotify, çok uzun vakittir “Hi-Fi” ses kalitesi ile gündemde. Geçmişte, kayıpsız ses kalitesi sunan bu teknolojinin, farklı bir paket olarak sunulacağı söylendi. Fakat bu türlü bir durum gerçekleşmedi.

Şimdiyse Spotify uygulamasının kodlarında, Hi-Fi ses kalitesiyle ilgili yeni bir ipucu tespit edildi. Edinilen bilgilere nazaran Spotify’ın Hi-Fi ses takviyesi, yeni bir plan olarak kullanıma sunulmayacak. Şirket bunun yerine, “Music Pro” isimli bir eklentinin bir kesimi olarak Hi-Fi sunacak.

Peki nedir bu Music Pro eklentisi?

Geçtiğimiz günlerde sizlerle paylaştığımız bir haberimizde, Spotify’ın bir dizi yeni özellik üzerinde çalıştığından bahsetmiştik. Bu bağlamda; Spotify’daki modülleri birleştirmek, hızlandırmak, yavaşlatmak ve bunları paylaşmak mümkün olacaktı. İşte Spotify’ın Android sürüm kodlarında tespit edilen Music Pro’nun, tüm bunları kapsayan bir eklenti olacağı anlaşılmış durumda.

Ortaya çıkan bilgiler, Spotify’ın Music Pro eklentisinin fiyatlı olarak sunulabileceğini düşündürüyor. Fakat Spotify, şu an için bununla ilgili hiçbir açıklama yapmadı. Yani fiyat ve kullanılabilirlik üzere ayrıntılar, şimdilik bilinmezliğini koruyor.

Comments are closed.