iki-samsung-modeli-nisan-ayinda-kiymetli-bir-guncelleme-alacak-V3G6bEag.jpg

İki Samsung modeli, Nisan ayında kıymetli bir güncelleme alacak

Samsung, bir orta güncelleme olarak iki bütçe dostu modeline Nisan ayında bir güvenlik yaması paylaştı. Avrupa’da yayılmaya başlayan güncelleme, yavaş yavaş dünyanın geri kalanına da dağıtılıyor. Şayet bu modellere sahipseniz, ayarlarınıza gidip güncelleme olup olmadığını denetim edin.

Samsung Galaxy S20 FE ve Galaxy S23 FE, Nisan ayında güvenlik güncellemesi alacak

İlk olarak, Snapdragon işlemciye sahip olan Galaxy S20 FE modelinin hem LTE hem de 5G varyantları için geçerli olan güncelleme, G780GXXS9EXC6 ve G781BXXSAHXC6 yapı numaralarını taşıyor.

Galaxy S20 FE, Samsung’un hayranlar için tasarladığı birinci Galaxy S serisi telefonu. 2020’nin sonlarında piyasaya sürülen bu model, hala aylık güvenlik güncelleme almaya devam eden tek Samsung Galaxy S20 modeli pozisyonunda. Başka modeller olan Galaxy S20, Galaxy S20+ ve Galaxy S20 Ultra, dört yıllık pazar müddetlerini tamamladıktan sonra üç aylık güvenlik güncellemesi takvimine geçmişlerdi.

Galaxy S20 FE de öbür modellerle birlikte üç aylık güncelleme almaya başlamıştı lakin bu bir yanılgı olarak düzeltilmişti. Şu anda en az beş ay daha aylık güncelleme alacak olan S20 FE, dört yaşına geldiğinde kardeşleriyle tıpkı güncelleme sıklığına ulaşacak.

Öte yandan Exynos işlemciye sahip olan Galaxy S23 FE modeli de Nisan ayında güvenlik güncellemesi almaya başladı. Bu güncelleme, aygıtın güvenlik yamasını 1 Nisan 2024 tarihine yükseltiyor ve S711BXXS2CXD1 yapı numarasını taşıyor.

Eğer güncelleme geldiyse, aygıtınızın Ayarlar » Yazılım güncelleme » İndir ve yükle menüsünden kablosuz olarak indirilebiliyor. Güncellemenin tam firmware belgesi da indirilip Windows PC üzerinden aygıta yüklenerek alternatif bir usulle de güncelleme yapılabilir.

Her iki model için de güncellemelerin odak noktası güvenlik iyileştirmeleri. Münasebetiyle şayet bu aygıtlara sahipseniz ve Samsung, Nisan için güncelleme gönderdiyse, yapmayı unutmayın.

Comments are closed.